Cumhurbaşkanı yardımcısının İsviçre’ye gideceği açıklandı

Cumhurbaşkanı yardımcısının İsviçre'ye gideceği açıklandı

0 68

Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevinde bulunan  Fuat Oktay, İsviçre’nin Cenevre kenti içerisinde yarın gerçekleştirilecek Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)nün 100. Sene Konferansı’na katılım sağlamış olacak.

Cumhurbaşkanlığının kaynaklarından alınmış olan özel bir bilgiye bakılır ise Oktay, bugün  Cenevre’ye gitmiş olacak.

Oktay ayrıca, teması ”işlerin geleceği” şeklinde belirlenmiş olan ILO 100. Sene  Konferansı’na katılım sağlıyor olacak, konferansın yüksek düzeye sahip bölümü içerisinde katılımcılara hitap  ediyor olacak.

Türkiye’nin de  1932 senesinden bu zamana kadar üyesi bulunduğu ILO’yla çalışma yaşamının yanı sıra  sosyal taraflara vermiş olduğu önemin bir göstergesi  olarak kabul edilmekte olan bu özel ziyaret dahilinde  Oktay’ın, katılımcı durumdaki ülkelerin liderlerinin yanı sıra muhatapları ile  ikili  bir şekilde görüşmeler de  gerçekleştirmesi de ön görülmekte.

ILO 100. Sene Konferansı’nın son seneler içerisinde Cenevre içerisinde gerçekleştirilmiş olan  en yüksek düzeye sahip uluslararası etkinlik olması konusunda da çok büyük bir beklenti var.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevinde bulunan Oktay ile  birlikte Aile, Çalışma ve de Sosyal Hizmetler  Bakanı  görevinde bulunan Zehra Zümrüt Selçuk da Cenevre’ye gitmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.