Düşen eğitim uçağında ölü sayısında artış var

Düşen eğitim uçağında ölü sayısında artış var

0 41

 

Manavgat ilçesinin Ulualan Mevkiinde yer alan toprak pist üzerinden eğitim amacıyla havalanmış olan tek motorlu Cessna tipindeki ”TC-DBO” tesciline sahip uçak, kalkış yaptıktan hemen sonra, saatler 15:00 civarında halen bilinmeyen bir nedenden dolayı düştü. Pilot görevinde bulunan Levent Arslan’la Devrim Gün ve ayrıca Ataberk Gökmen’in yer aldığı uçak, Sorgun Mevkii’nde yer alan bir karpuz tarlasına çakıldı.

Kaza olduğunu görmüş olanlar yardım amacıyla uçağın düşmüş olduğu alana doğru koşarken, durumla ilgili de 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulunuldu. İhbarda bulunulmasının üstüne bölgeye çok fazla sayıda jandarma ekibi ile birlikte itfaiye ekibi ve de sağlık ekipleri yönlendirildi

Uçak içerisinden pilot ile birlikte 2 tane yolcu, çevrede yer alanların yardımı ile çıkartıldı. Sağlık ekipleri yapmış oldukları kontrol esnasında Pilot görevinde bulunan Levent Arslan’ın yaşamını yitirmiş olduğunu tespit etti. Yaralı durumdaki Devrim Gün ile birlikte Ataberk Gökmen’de olayın gerçekleşmiş olduğu yerde yapılan ilk müdahalenin hemen sonrasında hızlı bir şekilde ambulans ile Manavgat Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Fakat Ataberk Gökmen ise, yapılmış olan bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Devrim Gün de hızlı bir şekilde tedavi altına alınmış bir durumda.

Geçtiğimiz sene 30 Ekim gününde de Manavgat ilçesinin Karaöz Mevkiisinde tek motoru bulunan Cessna 152 tipindeki TC KIM tesciline sahip eğitim uçağı, toprak bir araziye düşmüştü. Kaza esnasında, Pilot Serkan Dilci ile birlikte uçakta yer alan Deniz Adalı yaşamını kaybetmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.