Tam 12 saat sonrasında canlı olarak bulundu

Tam 12 saat sonrasında canlı olarak bulundu

0 43

 

Bursa ilinin Gemlik ilçesi içerisinde denize açıldıktan bir süre sonra alabora olduğu açıklanan bottan atlayıp kaybolan ve 12 saat geçtikten sonra sağ olarak bulunan Yaman Şıpka o anlarla ilgili bilgi verdi. Denize atlayınca kaybolan arkadaşı Serdar Sincan’ın ”Sonumuz bu şekilde mi olacaktı” ifadelerine yer verdiğini söyleyen Şıpka bu söze fazlasıyla üzülmüş olduğunu ifade etti.

Şıpka, daha öncesinde öğrenmiş olduğu bilgilerin kendisini yaşama bağladığını ifade ederken, eve gelerek müjdeli haberi verdikten sadece 10 dakika sonrasında babasını kalp krizinden dolayı kaybetmiş olduğunu söyledi

Olay ise Bursa ilinin Gemlik ilçesi içerisinde dün akşam üzeri gerçekleşti. Gemlik Kurşunlu limanı içerisinden şahsi tekneleri ile denize açılmış olan 10 kişi sonrasında akıntıya kapıldı. Hava muhalefetinden dolayı Gemport’un açıklarına kadar savrulmuş olan tekne, bir zaman boyunca çalıştırılmadı. Savrulmadan sonra kıyıya yüzmeyi isteyen Yaman Şipka ile birlikte Serdar Sincan ve de eşi Natalie Sincan tekne içerisinden atlamalarından hemen sonra akıntıya kapıldı ve gözlerden kayboldu. Bir süre geçtikten sonra tekneyi çalıştırmış olan vatandaşlar, Gemlik Kurşunlu Marina’ya gelip emniyet güçlerini bu konuyla ilgili aradı. Akşam saatler 18:00 itibari ile ilçe jandarma ekipleriyle birlikte Mudanya Sahil Güvenlik Komutanlığının aramayla ilgili çalışmaları da bugün gün boyunca devam etti.

Mudanya Sahil Güvenlik ekipleri yaşanmış olan bu olaydan tam 12 saat sonrasında Yaman Şipka’yı Kurşunlu Güzelyalı’nın arasında deniz üzerinde yüzerken kurtardı ve Natali Sincan’ın da sadece 20 saat sonrasında cansız durumdaki bedeni Mudanya sahilinde bulunmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.