Meteoroloji yağışla alakalı saat verdi

Meteoroloji yağışla alakalı saat verdi

0 37

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde; ”Saatler 18:00 civarında Çatalca ilçesi ile birlikte Silivri ilçesinin yanı sıra kentin batı kesimlerinde, perşembe sabah saatleri itibariyle de şehrin tamamında fırtınanın yanı sıra gök gürültüsüyle beraber kuvvetli bir şekilde yağmur geçişleri beklentisi bulunmakta” ifadelerine yer verildi.

Yazılı açıklama ise şu şekilde;

”Meteorolojinin Genel Müdürlüğü ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesinin AKOM tarafından yapılan tahminlere bakılır ise, İstanbul ili içerisinde akşam saatleri itibariyle gök gürültülü bir şekilde sağanak yağmur ile birlikte yıldırım, şimşek, kuvvetli bir şekilde rüzgârın yanı sıra fırtına beklentisi var. İstanbul ili ilk sırada olmak üzre Marmara Bölgesinin tamamı bugün Balkanlar üstünden gelecek daha serin ve yağışlı bir sistemin etkisinin altına girmiş oldu. İstanbul ili ise güne Çatalca ilçesi ile birlikte Arnavutköy ilçesi, Sarıyer ilçesi, Eyüp ilçesi ve de Beykoz ilçesi gibi kuzey kısımlarda gök gürültülü bir şekilde sağanak yağmurlu bir şekilde, öteki ilçelerde ise parçalı ve çok daha fazla bulutlu bir gökyüzüyle başlamış oldu.

Gün boyunca belirli aralıklar ile sürmesi konusunda beklenti bulunan bu yağışların saatler 18:00 itibariyle Çatalca ilçesi ile Silivri ilçesi benzerindeki batı kısımlarda çok daha fazla etkili durumda bulunacağı, Perşembe gününde ise sabah (05:00 civarında) saatleri itibariyle kentin tamamına yayılıp fırtına (40 ila 75km/s hızında) ile birlikte gök gürültüsüyle beraber kuvvetli, bazı yerlerde çok daha kuvvetli yağışla süreceği konusunda tahminler var. Bölgenin tamamında mevsim normallerinin üstünde seyretmeye devam eden sıcaklıkların; akşam saatleri itibariyle rüzgârın kuzey taraflardan kuvvet kazanmasıyla beraber 4 ila 6 derece birden azalarak mevsim normallerine kadar gerileme göstermesi konusunda bir beklenti var. Sıcaklıkların ise gelecek 1 haftalık periyot içerisinde 26 ila 28 derecelik aralıklarda seyretmesi konusunda bir beklenti var.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.