Turkish Cargo’dan istikrarlı bir büyüme

Turkish Cargo'dan istikrarlı bir büyüme

0 59

 

Mega Hub şirketi İstanbul Havalimanı’na taşınma işleminin hemen sonrasında açıklanmış rakamlar sayesinde istikrarlı büyümesini sürdürdüğü görülen başarılı durumdaki hava kargo markası, global hava kargo pazarı içerisindeki daralmanın %4 seviyelerinde yer aldığı sektörde, pazar payını %3.9 seviyesinden %4 seviyesine kadar yükseltip, hava kargo pazarı içerisinde 7. sırada yer alan yerini korumayı sürdürdü.

WACD’e ait olan mayıs ayının bölgesel verilerine bakılacak olur ise Turkish Cargo şirketi en önemli seviyedeki büyümesini Asya ile Amerika pazarı içerisinde yaşamış durumda. Bayrağımızı taşıyan kargo markası, satılmış olan tonaja bakılarak; Amerika Kıtası içerisinde %34,4 seviyesinde Uzak Doğu bölgesi içerisinde de %19,3 seviyesinin yanı sıra Orta Doğu ile Güney Asya bölgesi içerisinde de %12,2 oranında bir büyüme başarısı göstermiş oldu. Söz konusu bu marka, hava kargo hizmeti sağlamış olduğu bütün bölgelerde de olumlu sonuçları elde etmeyi sürdürdü.

Bayrağımızı göklerde dalgalandırmaya devam eden Türk Hava Yolları şirketinin kargo taşıma konusundaki kapasitesine ilave bir şekilde, kargo uçağı filosu sayesinde 88 tane destinasyon için direkt bir şekilde kargo uçuşunu yapan başarılı haldeki marka, 2019 senesi içerisinde başarı ile gerçekleştirmiş bulunduğu 2 terminal operasyonlarını, Atatürk ile birlikte İstanbul Havalimanları üzerinden icra etmeyi sürdürmektedir. Uçuş ağı için ilave etmiş olduğu yeni destinasyonlar, mevcut durumda bulunan altyapısı ve gerçekleştirmiş olduğu yatırımlar sayesinde devam ettirilebilir bir büyüme sağlamaya devam eden Turkish Cargo şirketi; hali hazırda uçuş ağı içerisinde yer alan 300 taneden çok destinasyonda, kapasitesini sürekli olarak çoğaltmayı sürdürmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.