9 Senelik bir hapsi talep edildi

9 Senelik bir hapsi talep edildi

0 72

 

Kayseri ili içerisinde FETÖ ve PDY’ye karşı devam edilen soruşturma dahilinde ev hapsi tedbiri uygulanmakta olan ev kadını olduğu bilgisine ulaşılan Gamze E. (35), tutuksuz bir şekilde yargılanmakta olduğu dava esnasında 9 senelik bir hapis cezasına çarptırılmış oldu.

Kayseri ili içerisinde devam ettirilen FETÖ ve PDY’ye karşı soruşturmanın dahilinde Nevşehir ilinde gözaltına alındığı belirlenen Gamze E.; mahkeme tarafından yeni dünyaya gelen bebeği olduğundan dolayı ev hapsiyle alakalı tedbir uygulanıp serbest bırakıldı. Kayseri’nin 2. Ağır Ceza Mahkemesi içerisinde; ”silahlı bir terör örgütüne üye olma” şeklindeki suçtan dolayı 15 seneye kadar hapis cezası istenmesiyle tutuksuz bir şekilde yargılanmakta olan Gamze E., karar duruşması için, Nevşehir Adliyesi içerisinden Sesli ve ayrıca Görüntülü Bilişim Sistemiyle katılım gerçekleştirdi.

Gamze E. yapmış olduğu savunması içerisinde, kaçma ile alakalı bir düşüncesinin bulunmadığını, örgüte ait olan gizli haberleşme programlarından ByLock’u da hiç bir şekilde kullanmadığını ifade ederek, beraatını talep etti. Mahkemenin heyeti ise, sanıklardan Gamze E.’ye, ”silahlı bir durumdaki terör örgütüne üye olma” şeklindeki suçtan dolayı 9 senelik bir hapis cezası vermiş durumdayken, karar kesinleşene kadarki dönem içerisinde yurt dışına çıkış yasağı şartı ile ev hapsinin kaldırılması için karar vermiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.