İtalyan mafyasına ağır bir darbe

İtalyan mafyasına ağır bir darbe

0 81

 

İtalya’daki güçleri ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nin Federal Soruşturma Bürosu (FBI), İtalyan mafyasıyla bağlantılı durumda bulunan Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan organize suç örgütlerine dair ortak bir operasyona imza attı.

Operasyon ile birlikte bunun dahilinde gerçekleştirilen teknik durumdaki takibin, Sicilya Adası içerisinde faaliyet göstermeye devam eden mafya yapılanmalarından Inzerillo’yla beraber New York kentindeki suç ailelerinden Gambino arasında yer alan bağı ortaya çıkartmış olduğu da ifade edildi.

Operasyonla alakalı İtalyada gerçekleştirilen ayağına 200 taneden fazla güvenlik görevlisi katılım sağlarken, şu zamana kadarki zaman içerisinde 19 kişinin gözaltına alınmış olduğu açıklandı.

Gözaltına alınmış olanların arasında Palermo isimli vilayete bağlı durumdaki Torretta şehrinin Belediye Başkanı görevinde bulunan Salvatore Gambino’nun da bulunduğu, mafya yapılanmaları için dışarıdan destek vermek ile suçlandığı ifade edildi. Gözaltına alınmış olan öteki şüpheli şahısların ise; ”mafyaya üye olmak” ile birlikte ”dolandırıcılık” ve ”haraç almak”tan dolayı suçlanmakta oldukları belirtildi.

Bahsi geçen operasyonun hedefinde yer alan mafyanın yapılanmalarından Inzerillo’nun Palermo’ya bağlı bulunan Passo di Rigano’da tekrardan örgütlenmeye başladığının düşünüldüğü de açık bir şekilde belirtildi.

İtalya içerisinde yer alan Inzerillo, 2017 senesinde yaşamını yitiren mafya babalarından Salvatore (Toto) Riina ile grubu ile 1980’li seneler içerisinde mücadeleye girişmiş olması ve Riina’nın hışmına uğramasının hemen sonrasında Amerika Birleşik Devletlerine kaçmış olması ile bilinmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.