Sahte lüks otomobil üretimi yapılan fabrika kapatıldı

Sahte lüks otomobil üretimi yapılan fabrika kapatıldı

0 63

 

Brezilya içerisinde sahte bir şekilde lüks araç üretimi yapılan fabrikayı polis ekipleri bastı, kaçakçıların sosyal medya üzerinde Ferrari ile birlikte Lamborghini markasına sahip araçları 45.000 dolar tutarından başlayan fiyatlar ile satışa çıkartmış oldukları tespit edildi.

Brezilya içerisinde polis ekipleri, lüks durumdaki otomobillerin sahtelerini uygun bir fiyatla üretmekte olan fabrikayı operasyonla kapattı. Emniyet tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde, Santa Catarina isimli eyalette, Ferrari ile birlikte Lamborghini benzerindeki lüks arabaların sahtelerini üretmekte olan fabrikaya bir baskın gerçekleştirildiği ifade edildi.

Açıklama içerisinde, fabrikanın sahibi olan baba ile birlikte oğlunun ”sinai hakların korunmasıyla alakalı kanunu ihlal” suçunu ihlal ettiklerinden dolayı gözaltına almış oldukları ifade edildi.

Fabrikanın sahibi olanların, üretimi gerçekleştirilen söz konusu bu sahte arabaları sosyal medya üzerinde 45.000 ila 60.000 dolar tutarında değişen fiyatlarla satışa çıkartmış olduğu ifade edilen açıklama içinde, baskın esnasında 8 tane kısmen bitirilmiş araçla beraber lüks araçların rozetleri ile birlikte armalar yer aldığı da belirtildi.

Söz konusu bu baskının ise lüks araç üretimi yapan İtalyan firmalarının şikayeti üstüne yapılmış olduğu bilgisine ulaşıldı. Bahsi geçen bu lüks otomobillerin en ucuz olanı 200.000 dolar tutarından alıcı bulmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.