Sahilde bulmuştu ancak ekipler aldı

Sahilde bulmuştu ancak ekipler aldı

0 37

 

Bursa ilinin Mudanya ilçesi içerisinde, karaya vurduğu açıklanan ölmüş bir orkinosu evine götürmüş olan vatandaş, sahil güvenlik ekiplerinin yapmış olduğu takip sonucunda bulunmuş oldu. Ekipler, eve kadar gelip orkinosu teslim aldı ve sonrasında ise hayvanat bahçesine yem olması amacıyla bağışladı.

Basın ile birlikte sosyal medya üzerinde, Mudanya sahili içerisinde bazı vatandaşlar tarafından ölmüş durumdaki orkinos bulunduğu bilgisini alan Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanlığında görevli bulunan TCSG-25 personelleri hızlı bir şekilde harekete geçmiş durumda. Ekipler, balığı alarak evine götürmüş olan İ. Canısız’a ulaşmayı başardı. Parçalanarak satılma şeklindeki bir ihtimalinden dolayı orkinosa el konulmuş oldu.

Su altında zıpkın ile balık avcılığı yapan İ. Cansız’la görüşülerek, kendi isteği ile birlikte rızasıyla teslim tutanağı gerçekleştirilip balık teslim alınmış olduğu. Teslim alındığı açıklanan bu balık, uygun bir ortamda muhafaza edilmesi amacıyla Güzelyalı S. S. Su Ürünleri Kooperatif Başkanlığının soğuk hava deposu içerisine koyuldu. Daha sonrasında ise Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bilgi verilmesinin yanı sıra bir de Mudanya Tarım ile Orman İlçe Müdürlüğü’nün ekiplerine olay konusunda detaylı bir bilgi aktarıldı.

Görevli durumdaki veterinerler, balığın yaklaşık olarak iki gün önce ölmüş durumda olabileceğini, insan sağlığından dolayı tüketime hiç bir şekilde uygun durumda olmayacağını ifade etti. Kısmi bir biçimde bozulma göstermeye başlayan yerler temizlenerek balığın kontrollü bir şekilde tüketilebilecek olduğu ifade edilince, ölü durumdaki orkinos Bursa Büyük Şehir Belediyesine ait olan Hayvanat Bahçesi’ne yem olması amacıyla bağışlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.