Vedat Milor’a Burgazada’da saldırı

0 48

Dünyaca ünlü gastronomi uzmanımız Vedat Milor dün akşam saatlerinde Burgazada’da saldırıya uğradı. Vedat Milor yaşadığı saldırıyı sosyal medyada Twitter üzerinden takipçileri ile paylaştı.
Paylaşımında Adalar Belediyesi ve İstanbul Belediyesi’ne gereğinin yapılması için çağrıda bulunan Vedat Milor “Burgazada’da dün çok talihsiz ve bir o kadar tatsız bir olay yaşadım. Burgazada’da bir çok restoran, belediye tarafından kendisine ayrılan sınırları aşarak masa ve sandalyeler koyarak insanlara neredeyse geçecek yer bırakmıyor.
DENİZE İTİLDİM
Burgazada’da bir çok restoran fazla bir masa daha koymayı kar düşünerek neredeyse yürümeyi imkansız hale getiriyorlar. Burgazada’da Ada Keyf adındaki bir restoranın önünden geçerken böyle bir sorun yaşayınca bende çalışanları ikaz etme ihtiyacı duydum. Ancak ikazda bulunduğum restoran çalışanı “Sana ne lan, fazla konuşma” diyerek beni kolumdan iterek denize itmeye çalıştı. Neredeyse denize düşüyordum.
DENİZE DÜŞSEM BOYNUM KIRILABİLİRDİ
Benim tek sucuk açık ve aleni biçimde belediyenin kanun ve nizamlarına aykırı olan bir uygulama için çalışanı ikaz etmekti. Bu ikaz sonrası uğradığım kaba kuvvet çok düşündürücü. Ama asıl düşündüren konu bu restoranın sahiplerinden birisinin belediye başkan yardımcısı olması beni iki kez düşündürdü. Şayet çalışan tarafından itilerek denize geriye doğru düşsem boynum kırılabilirdi.
SES KAYDI AÇIK KALMIŞ
Twitter üzerinden attığı tweetlerle olayı anlatmaya devam eden Milor “ Yaşanan başka üzücü bir olay daha var. Restoran sahipleri benim çalışana hakaretler yağdırdığımı iddia etmiş. Böyle bir şeyin söz konusu bile olamaz. Gittiğim bir restoran hakkındaki düşüncelerimi vapurdan inerken ses kaydı alarak aktarma yapıyordum. Yaşadığım olay esnasında Allah’tan ses kaydım açık kalmış. Orada ki kayıtlar dinlendiğinde her şey ortaya çıkacak” diyerek paylaştı.
BELEDİYEYİ GÖREVE ÇAĞIRDI
Amacım bana uygulanan dağ kanunları ve çete kanunlarına aynı şekilde cevap vermek değildir. Yapılması gereken tek şey, belediyenin bu restoranların daha sıkı kontrol edilerek bölgenin halkın geçişine uygun hale getirilmesi” diyerek paylaşımlarını bitirdi.
İBB YANIT VERDİ
Vedat Milor’un paylaşımları üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekibi Twitter üzerinden Vedat Milor’a gönderdiği mesajda bu konu hakkında yardımcı olunacağını bildirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.