Trafik magandaları tahliye edildi

0 30

Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada büyük yankı uyandıran baklavacı kardeşler Hasan Sel ve Hüseyin Sel Pendik’te 7 aylık hamile kadının da içinde bulunduğu aracın önünüe kendi araçlarını sürerek yollarını kesmişlerdi. Araçlarından inen iki trafik magandası aha sonra aracın dikiz aynasını kırdıktan sonra kaputun üstüne çıkarak tekmelemişlerdi. Hasan Sel ve Hüseyin Sel adındaki trafik magandaları olayın sosyal medyada infial yaratması sonucu olaydan bir gün sonra kendileri karakola giderek teslim olmuşlar ve karakoldaki işlemlerin ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdi. Hasan Sel ve Hüseyin Sel adlı kardeşler dün 20 yıl hapis hakim karşısına çıkmıştı.

Mahkeme olayda yaşanan delillerin güvencede olduğunu ve olaya karışan sanıkların kaçma ihtimallerinin bulunmadığını gerekçe göstererek Hasan Sel ve Hüseyin Sel adlı kardeşlerin tahliyelerine karar verdi.

“HER ZAMAN Kİ KOMİK SAVUNMA”

Mahkemede yargıç karşısına çıkıp ifade veren Hasan Sel savunmasında “kendisinin şeker hastası olduğunu, aracın içinden annesine küfürler edilince sinirlerine hakim olamayarak normal yaşamda yapılmaması gereken davranışlar sergilediğini ve bu davranıştan dolayı aşırı pişmanlık duyduğunu” söylediannesiyle ilgili sözler sarf edilince dayanamadığını ve kendisinin şeker hastası olduğunu için sinirlendiğini, yapmaması gereken şeyleri yaptığını, pişman olduğunu söyledi. Hakim tutuklu sanık Hasan Sel’e “Neden emniyet şeridini kullanıyordunuz?” sorusuna da “Annemin rahatsızlığı yüzünden acil olduğu için emniyet şeridini kullandığını söyledi.

BİZE MAGANDA DİYEREK ANNEMİZE KÜFÜRLER EDİLDİ

Mahkeme hakimi tarafından kendisine savunması verilen diğer trafik magandası Hüseyin Sel verdiği ifadesinde “ Kaza esnasında aracı ben kullanıyordum. Emniyet şeridinde annemin rahatsızlığı yüzünden seyrederken adını sonradan öğrendiğim Yunus Emre Bahçıvan’ın kullandığı aracın dış dikiz aynasına temas ettik. Ben ilk çarpma esnasında pardon anlamında bir el işareti yaptım. Normal şeride geçerek yola devam ederken bu sefer bizim sağ dış dikiz aynamız onların sol dış dikiz aynasına temas edince Yunus Emre bey annemize küfür ettikten sonra bize hitaben de 07 plakalı magandalar dedi. O sözlerden sonra birden hem ben hem kardeşim kendimizi kaybederek bize yakışmayacak şeyler yaptık. Karşı tarafın maddi hasarını tazmin etmek istedik. Yanımızda 150 kişi çalıştırıyoruz. Mahkemeden, mağdurlardan, kamuoyundan ve ailemizden tekrar tekrar özür diliyoruz” dedi.

TAHLİYE OLDUKLARI BERAAT ETTİKLERİ ANLAMINA GELMİYOR

Mağdur tarafın avukatı Adem Yavuzarslan mahkeme çıkışı adliye önünde yaptığı açıklamada “ Mahkemenin tahliye kararı beraat ettikleri anlamına gelmez. Dava hala sürmekte ve 5 Kasın günü tekrar duruşma var. Bu olay sadece trafikte basit bir kavga olayı değildir, bu olayın ahlaki boyutları da vardır. Ayrıca araç içerisinde hamile bir kadının bulunması da toplumun tepkisinin artmasına yetmiştir” dedi.

HAKKIMI ASLA HELAL ETMİYORUM

Mağdur Ayfer Bahçıvan ise yaptığı açıklamada “Allah katında bu kişilere hakkımı hiç bir zaman helal etmeyeceğim. Henüz dünyaya gelmemiş çocuğumun da hakkını helal etmiyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.