AK Parti’de yaşanan atama krizleri

0 50

Yerel seçimlerin ardından bir çok CHP’li belediyelerde yapılan eş, dost atamaları AK Parti iktidarında yapılan hatalı atamaları hatırlattı.

İşte Ak Parti iktidarı döneminde yapılan yanlış ve hatalı atamaların bir kaçı

-Ankara Milletvekili ve eski bakanlardan Emrullah İşler’in ağabeyi Devlet Arşivleri Başkan Yardımcılığına getirildi.

-AK Parti’den Adıyaman Milletvekili olarak seçilen Fatih Toprak Milletvekili seçildikten hemen sonra kendisine danışman olarak yakın akrabası Mehmet Öztürk’ü kendisine danışman yaptı. Sosyal medyadan gelen aşırı tepkiler yüzünden akrabasını danışmanlık görevinden almak zorunda kaldı.

-Bir dönem Aile Bakanı olarak görev yapan Fatma Betül Sayan Kuveyt Büyükelçilik görevini kız kardeşi Ayşe Sayan Koytak’ı atarken, İBB Meclis Üyeliği görevine de diğer kardeşi Sümeyye Sayan’ı getirdi. Tüm bu atamalar sonrasında da Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı ve Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanlığı’na da erkek kardeşi Fatih Sayan’ı getirdi.

-Trabzon’un AK Partili Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu öğretmenlik görevini yapan kayınbiraderi Zülfü Turan’ı Muhtarlık Daire Başkanı ve Özel Kalem Müdürü yaptı. Zülfü Turan 31 Mart 2019 gününe kadar bu görevlerine devam etti.

Adı uzun süre siyasi kulislerde konuşulan Fazilet Partisi eski Milletvekili Merve Kavakçı Malezya Büyükelçiliği görevini halen devam ettirirken kız kardeşi Revza Kavakçı’da AK Parti’den Milletvekili görevine devam ediyor.

Bir dönem AK Parti’de Milletvekilliği yapan Hüseyin Kocabıyık, Milletvekili olduğu dönemde eşi Funda Kocabıyık’ı Uşak Valisi olarak atadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.