Sahte MİT’çilere baskın

0 36

Balıkesir ve ilçelerinden  yöre halkına kendilerini MİT görevlisi ve bakan danışmanı olarak tanıtan ve tanıştıkları insanları dolandıran kişilerin yakalanması için Balıkesir Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

YÖRE HALKINI DOLANDIRMIŞLAR

 

Özellikle yaşlı ve dul bayanları hedef alan dolandırıcılar bu kişilerle duygusal bağ kurarak onların güvenini kazanıyordu. Daha sonra bu kadınlara kendilerini kat karşılığı inşaat yaptıklarını ve kendi inşaatlarından uygun fiyatla ev satacaklarını söyleyerek bankalardan kredi çektirdikten sonra sırra kadem basarlarken, bazı kurbanların kendilerine ait evlerine kat karşılığı ev yapmak vaadi ile noterden satış yaptırarak mallarına el koyuyorlardı. Balıkesir ve civarında bu tarz şikayetlerin artması üzerine Balıkesir Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri mağdurlara ulaşarak ifadelerini aldı. Bu şahıslara Balıkesir Başsavcılığı izni ile teknik ve fiziki takip uygulandı.

Sahte MİT’çiler ayrıca Libya devrik lideri Kaddafi’nin altınlarını Türkiye’ye getirdiklerini ve bu altınları uygun fiyata satacaklarını söyleyerek bazı kişilerden para aldıkları tespit edildi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Olayla ilgisi olduğun düşünülen U.Y., H.Y. ve G.C. isimli şüpheli şahısların Balıkesir Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro dedektifleri tarafından takipler sonucunda şüphelilerin suçlarının sabit görülmesi üzerine şüphelilere eş zamanlı operasyon düzenlendi. U.Y., H.Y. ve G.C  adındaki şüphelilere yapılan eş zamanlı operasyon sonucu gözaltına alınırken şüphelilerin  iş yeri, ev ve araçlarında yapılan aramada resmi evraklar, senet, tapu, çek ve yüklü miktarda para ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyette sorguları yapıldıktan sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından U.Y., H.Y. ve G.C  adındaki şahıslar tutuklanarak Kepsut L Tipi Cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.