Talihli ortaya çıksa dahi kararı yargı verecek

0 32

Yılbaşı özel ikramiyesi 70 milyon liranın aradan geçen 7 aya rağmen ortaya çıkmaması ve geçtiğimiz günlerde üniversiteli bir gencin sahte biletle ikramiyeyi almaya teşebbüs etmesinin ardından MPİ Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar açıklamalarda bulundu.

MPİ Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar yaptığı açıklamada “ Son günlerde yaşanan olayı basına yansımış ve kurumumuzu dolandırmak isteyen üniversiteli bir genç hakkında Cumhuriyet Savcılığına bildirerek şikayetçi olduk.

BİLETİ HEM MERKEZ BANKASI HEM SAVCILIK ARAŞTIRACAK

MPİ Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar açıklamalarına devam ederken;” Bize gelen her talebe cevap vermekle mükellefiz. Yaşanan son olaydan sonra Cumhuriyet Savcılığının soruşturması devam ettiği için gerçek talihli ortaya çıksa da Merkez Bankasından teyit almadan ödeme yapılmayacaktır. Talihli bize müracaat ettiği andan itibaren biletlerin basıldığı Merkez Bankası matbaasına biletin gerçek olup olmadığının teyidini alacağız. Ardından soruşturma devam ettiği için talihlinin daha önce biletinin çalındığını iddia edilen kişi arasında bir bağ olup olmadığını öğrenmek için Cumhuriyet Savcılığı ile görüşerek bir bağ olmadığı tespit edildiği takdirde talihliye ödeme yapılması için yargının vereceği karar doğrultusunda ikramiye ödenecektir.

TALİHLİ ORTAYA ÇIKMAZSA PARA HAZİNEYE DEVREDİLECEK

MPİ Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar “Gerçek talihli ortaya çıkarsa kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile ikramiyenin bilet sahibine verildiğini açıklayacağız. Şayet talihli ortaya çıkmazsa ikramiye Hazineye iade edilecek ve iade tarihinde de kurumumuz tarafından duyuru yapılacaktır.

MPİ Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar bugüne kadar ülkemizin en güvenilir kurumlarından biri olduk. Hiç bir siyasi, ticari girişimin bizi yıpratma hakkı yoktur. Biz insanlara bu biletle umut satıyoruz. Bilet alan kişilere de hakkaniyetli bir şekilde neler yaşandığını açıklamak zorundayız” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.