MHP Ozan Arif’i bir kez daha reddetti

0 31

Samsun’un Atakum ilçesi Belediyesi Meclisinde dün dikkat çeken bir olay yaşandı.

Atakum Belediyesi Meclis toplantısında geçtiğimiz hafta yapılan toplantıda ülkücü sanatçı Ozan Arif’in isminin bir parka verilmesi teklif edildi. CHP’li üyeler tarafından Ozan Arif’in isminin bir parka verilmesi teklifinin meclis toplantısında gündeme gelmesi üzerine Atakum Belediye Meclisi’ndeki MHP Grubunun bu teklife şiddetle karşı çıktığı ve teklife ret oyu verdikleri öğrenildi.

“CAMİAMIZ TARAFINDAN DIŞLANMIŞ BİR İNSANIN…”

Ozan Arif’in Atakum ilçesinde bulunan bir parka isminin verilmesi teklifi hakkında açıklamalarda bulunan MHP Atakum Belediyesi Meclis üyesi Murat Talu “ Ozan Arif denilen şahıs hem Genel Başkanımıza hem ülkücü camiaya hakaretler eden birisinin ilçemizde bir parka adının verilmesinden asla hoşnut değiliz. Nasıl ki Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret eden birisinin bir parka adının verilmesi istendiğinde kabul etmeyeceklerse bizde Ozan Arif’in isminin bir parka verilmesini kabul etmiyoruz. Meclise sunulan bu maddenin oy birliği ile kabul edilmemesini istiyoruz” dedi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci “MHP’li üyelerin tepkilerini ve hassasiyetlerini anlıyorum. Bizim amacımız milliyetçi ve sanatçı ruhlu, Anadolu kültürünü aktaran Ozan Arif’in isminin yaşatılmasını istemiştik. Ama bu konuda verilen tepki doğru bir tepki” diyerek yanıt verdi.

Yapılan açıklamaların ardından yapılan meclis görüşmesi sonrasında Ozan Arif’in isminin parka verilmesi ile ilgili gündem maddesi, MHP’li grubun destek vermediği, AKP’lilerin ve CHP’lilerin oylarıyla komisyona havale edildi.

Ozan Arif son günlerde eserlerinden çok MHP lideri Devlet Bahçeli’yle girdiği tartışmalarla ve ülkücü camia ile olan sürtüşmeleri ile hatırlanıyor.

16 Nisan 2017 referandumunda Ozan Arif, Devlet Bahçeli ile ters düşmüştü. Referandum döneminde  MHP’nin evet kararına rağmen Ozan Arif yazdığı “cahilce evet deme” şiiriyle “hayır” diyeceğini ilan etmişti.

Bu olay sonrasında MHP Genel Merkezi tarafından tüm il ve ilçe teşkilatlarına Ozan Arif’in cenaze törenine gitmeleri dahi yasaklamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.