Sahtekarlığın böylesi

0 60

Bir çok internet sitesinde ve sosyal medya platformlarında saç çıkaran serum olarak tanıtılan ürünün reklamlarında yapılan büyük bir sahtekarlık ortaya çıktı. Saç çıkaran serum reklamında oynayan ve reklamda eczacı olarak tanıtılan Emirhan Demirok’un salında otogarda bir firmada bilet kesen bir çalışan olduğu ortaya çıktığı gibi saç çıkaran serumun Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olmadığı da iddia edildi.

“MAĞDUR EDİLDİM”

Saç çıkaran reklamda eczacı olarak oynayan Erhan Demirkol “67 yaşında olduğunu ve 200 lira para ödeyerek Mecidiyeköy’deki bir reklam ajansına dizi ve filmlerde oynamak için kaydolduğunu söyledi. Reklam ajansına kayıt olduktan 1 hafta sonra ajanstan gelen bir telefon sonrası bir dizi veya filmde oynayacağımı düşünerek beni prova için çağırdıkları yere gittim. Burada reklam ajansının bir görevlisi provalar için saçlarımın kesilmesi gerektiğini söyleyerek beni bir berbere götürerek tıraş ettirdiler. Daha sonra bir eczaneye götürüldüm ve burada bana verilen bir metni okudum. Bana çekimlerin bittiğini söylediler ve bende evimin yolunu tuttum. Aradan birkaç gün geçtikten sonra arkadaşlarım beni aradıklarında hayatımın şokunu yaşadım” dedi.

HABERİM OLMADAN SAHTEKARLIĞA ALET EDİLDİM

Açıklamalarına devam eden Demirok, “ Arkadaşım beni arayarak seni bir reklam filminde gördük. Sen ne zaman saç çıkartan bir iksir buldun?, sen madem eczacısın neden bizden bu kadar zaman gizledin diyerek benimle adeta dalga geçtiler. Hemen reklamı izlediğimde çekimlerde benim görüntülerimden kafa kısmını keserek başka bir vücuda montajlamışlar ve beni saç çıkaran serumu icat eden bir eczacı gibi göstermişler.Uzun bir süre utancımdan sokağa çıkamadım. Arkadaşlarıma ve dostlarıma derdimi bir türlü anlatamadım. Bu yüzden savcılığa giderek suç duyurusunda bulundum” diyerek yaşadıklarını anlattı.

“KİMSE BU REKLAMLARA İNANMASIN”

Emirhan Demirok, “Kimse saç çıkaran serum reklamlarına inamasın, bu tip sahtekarların hakkından devletim muhakkak gelir. Beni dizi film diye çağırdılar ama bir de ne göreyim saç çıkaran bir eczacı olarak kendimi buldum. Bu reklam ajansı beni dolandırdı ve kandırdı. Şikayetçiyim” dedi.

“ECZANE SAHİBİDE MAĞDUR OLDU”

Reklamlarda kullanılan görüntülerde saç çıkaran serumun Mardin’de bulunan Midyat Eczanesi’nde icat edildiği gösteriliyordu. Eczanesinin kendisinden habersiz görsellerinin kullanıldığını öğrenen Eczacı Ahmet Meşe de savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Reklamın yayınlanmasından sonra her gün yüzlerce telefon aldığını, telefon açan bazı şahısların kendisine ağır hakaretler edip telefonu suratına kapattığını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.