Cüzdanını çalan hırsıza sosyal medyadan seslendi

0 31

Eşinden şiddet gördüğü için Gaziantep’te eşinden boşanan ve kızına bakamadığı için Çocuk Esirgeme Kurumu’na vermek zorunda kalan Ceren Z.’nin büfede unuttuğu cüzdanı, kimliği tespit edilemeyen başka bir müşteri tarafından çalındı. Ceren Z.’nin çalınan cüzdanında yurtta kalan kızını görmesi için gerekli evrakın örneği ve kızının fotoğraflarının bulunduğu hafıza kartının olduğunu söyleyen acılı anne sosyal medyadan hırsıza seslenerek “ O cüzdandaki evraklar ve fotoğraflarının olduğu hafıza kartı benim kızımla aramdaki tek bağ, parayı al senin olsun ama evrakları ve kızımın fotoğraflarının olduğu hafıza kartını geri ver” dedi.

Gaziantep Bey Mahallesi’nde meydana gelen olayda bir büfede belediye otobüsüne binmek için kart dolumu yaptırırken cüzdanını kart doldurduğu büfenin yanında bulunan eşyaların üzerine bıraktı. Gelen otobüse yetişmek isterken Ceren Z. Büfede cüzdanını almadan otobüse yetişmek için büfeden ayrıldığında bir başka müşteri Ceren Z.’nin unuttuğu cüzdanı alarak büfeden uzaklaştı.

Aradan kısa bir süre geçtikten sonra çantasında cüzdanı bulamayan Ceren Z. cüzdanını bulamayınca tekrar kart dolumu yaptırdığı büfeye geri döndü. Burada da cüzdanını bulamayan Ceren Z. polise giderek şikayetçi oldu. Şikayetinde eşinden 10 yıl önce şiddet gördüğü için ayrıldığını ve kızının devlet tarafında sevgi evlerinde koruma altına alındığını, kendisinin de koruma altına alındığını ve kimlik bilgilerinin değiştirildiğini bu sebeplerden dolayı tekrar kızını görmesi için resmi kurumlardan belge aldığını ve bu belgenin cüzdanında olduğunu söyledi. Polisteki ifadesinde kızının eski resimlerinin de cüzdanda olmadığını cüzdanındaki paranın kendisi için önem taşımadığını” ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.