Milli jimnastikçiyi sosyal medyada linç ettiler

0 39

Ülkemizin en az temsil edilen sporlarından birisi olan Jimnastik sporunda ülkemizi defalarca temsil ederek başarılara imza atan ve en son 2016 Rio Olimpiyatlarında ülkemizi temsil eden Tutya Yılmaz’a Twitter üzerinden hakaretler yağdı.

Tutya Yılmaz kendisine ait hesabından yaptığı bir paylaşım sonrasında kendisine “Kas yığını” denilmesi üzerine sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi. Ünlü jimnastikçi “Bu spora 16 yılımı verdim ve jimnastik uğruna kaçırdığım mezuniyetim, döktüğüm gözyaşları, verdiğimi emek ve yazamadığım bir dünya şey” diyerek cevap verdi.

YAPILAN DENSİZ YORUM YÜZÜNDEN FİKRİMİ DEĞİŞTİRDİM

Bugün paylaştığım fotoğrafımın altına bir çok şeyler yazmayı planlamıştım ama hikayelerime gelen densiz ve haddini aşan bir yorum yüzünden bu fikrimi değiştirdim.

BİR KADIN SPORCU OLARAK KASLI OLMAM DOĞALDIR

Bir genç kız olarak söylemek istediğim o kadar çok şey var ki. Ben bir sporcuyum ve sporla uğraşanlarda kas olur. Benim vücudumda kendi bireylerime göre daha kaslı. Buna başkaları değil kendim dahi zaman zaman takılıyorum, sadece bu yüzden çok kaslı çıktığım bir çok fotoğrafımı sosyal medya hesaplarımdan dahi paylaşmıyorum.

Bugün bu fotoğrafı paylaşmadan önce fotoğrafta kaslı göründüğümü düşündüm. Bu kareyi ne kadar seversem seveyim paylaşırken de çekindim. Fotoğrafı paylaşmadan önce fikirlerine önem verdiğim ve saygı duyduğum bir kaç kişiye fotoğrafı yollayıp fikirlerini sordum.

Başkalarının yorumlarını her ne kadar takmıyorum desem de bende insanım ve kalbim kırılıyor. Artık bundan sonra kim ne derse desin umursamayacağım. Bu sözü bugün kendime verdim.

Bugünden sonra değişemem, çünkü ben buyum. Sizlerin kas yığını dediğiniz şey benim 16 yıllık emeğim,  göz nurum. Benim başarı hikayem, artık kimin ne dediği umurumda bile değil. Çünkü kendimi seviyorum ve kendime, emeğime büyük saygı duyuyorum” diyerek duygularını paylaştı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.