Ahmed Kutucu için Fenerbahçe’den flaş hamle

0 50

Fenerbahçe’de Ali Koç’un başkanlığa geçmesinden sonra genç futbolcu transferlerine yönelmişti. Geçtiğimiz yıl başlayan genç futbolcu transferlerinin ardından bu sezonda genç isimlere yönelen Fenerbahçe, santrafor ve her iki kanatta da oynayan Schalke 04 forması giyen 19 yaşındaki Türk futbolcusu Ahmed Kutucu’yu gözüne kestirdi.

Fenerbahçe yönetimi Schalke04 yönetimi ile irtibata geçerek satın alma opsiyonlu kiralamak için ön görüşmelere başladı.

Ahmed Kutucu Almanya’da son iki sezon 19 Yaş Altı Ligi’nde fırtınalar estirdi. Forma giydiği 38 maçta 25 gol ve 11 asist yaparak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Geçtiğimiz sezonda Schalke 04 forması altında Bundesliga’da 13 maça çıkan Ahmed Kutucu bu maçlarda 2 gol atmayı başardı.

Fenerbahçe yönetimi ve Schalke 04 yönetimine ilk görüşmelerde satın alma bedelinin 5-6 milyon civarında olduğu, bir sonraki satıştan pay konusunda da teklif verirken bu teklife Schalke 04 yönetimi henüz cevap vermedi.

Fenerbahçe’de santrafor olarak Vedat Muriq ve Allahyar’a alternatif olarak düşünülen Ahmed Kutucu ise Fenerbahçe’nin transfer teklifine sıcak baktığını ve kulüpler arasında anlaşma sağlanırsa Fenerbahçe’de oynamaktan mutlu olacağını açıkladı.

18 yaşında Schalke 04 formasını sırtına geçiren Ahmed Kutucu santrafor bölgesinin yanı sıra her iki kanatta da oynayabilirken, Ersun Yanal’ın bu transfer için onay verdiği öğrenildi.

GELECEĞİN YILDIZLARI ARASINDA GÖSTERİLİYOR

Ahmed Kutucu, futbol otoriteleri tarafından geleceğin en önemli yıldız adaylarından birisi olarak gösteriliyor. Ahmet Kutucu 2017 Dünya Kupası ‘nda17 Yaş Altı Milli Takım forması altında mücadele etmiş ve bir gole imza atmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.