Belediye işçisi bir bankta 2 milyon lira buldu

0 41

Manisa’nın Turgutlu Belediyesi’nde işçi olarak çalışan Durmuş Uğur, bir parkı sularken parkın içinde bir bank üzerinde içinde 2 bin avro, 200 bin lira, 1,5 milyarlık yazılmış bir çek ve 500 dolar bulunan bir çantayı bankın üzerinde buldu.

Manisa’nın Turgutlu ilçesi Ergenekon Mahallesi’nde bulunan Osman Gazi Parkı’nda belediyede temizlik işçisi olarak çalışan ve gece parkı sulayan Durmuş Uğur, park içinde bulunan bir bankta duran çantayı fark etti. Durmuş Uğur bank üzerinde bulunan çantayı açınca içindeki paraları ve çekleri görünce durumu ilçe belediyesindeki görevli amirlerine bildirdi.

Turgutlu Belediyesi yetkilileri çantayı açarak yaptıkları inceleme sonrasında çantanın içinde yazılı çekler, 3 bin avro, 500 dolar ve 200 bin lira bulunan çantanın İzmir ve Manisa’da akaryakıt istasyonları bulunan Mahsun Örge’ye ait olduğunu tespit ettiler.

Belediye yetkilileri çantayı Mahsun Örge’ye tutanakla tespit ettiler.

Turgutlu Belediyesi’nde yapılan basın açıklamasına katılan içi para çanta dolu çantayı bulan Durmuş Uğur, gazetecilere yaptığı açıklamada,” Bank üzerinde çantayı gördükten sonra içinde para olduğunu fark edince parkta yaklaşık 2 saat boyunca çantanın sahibi gelir diye bekledim. Bakan gelen olmayınca durumu amirlerime ve zabıta ekiplerine bildirdim” dedi.

Manisa’nın Turgutlu ilçesi Ergenekon Mahallesi’nde bulunan Osman Gazi Parkı’nda içi para dolu çantasını unutan Mahsun Örge de yaptığı açıklamada “ Bir yakınımız vefat etmişti. Kardeşlerimle beraber cenazeye gitmek için parkta onları beklerken kardeşlerim gelince bir anlık dalgınlıkla çantayı bankın üzerinde bırakıp parktan ayrıldım. Daha sonra çantamın yanında olmadığını fark edince arabanın içine baktım. Bulamayınca da çantayı nerede düşürdüm diye düşünmeye başladık. Sonra parkta unutabileceğim aklıma gelince polise gidip müracaat ettim. Karakoldaki görevli polisler bana gece park çalışanı var gidip bakalım diye çıktığımızda bize belediyeden müjdeli haber geldi. Görevli işçi kardeşimiz çantamı bulmuş ve zabıtaya teslim etmiş. İşçi kardeşimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Yardımcısı Ahmet Daşkan da personelleri Durmuş Uğur ile gurur duyduklarını ve kendisinin örnek davranışını takdir ettiklerini belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.