Türkiye koca yürekli temizlik işçisini konuşuyor

0 49

Buca Belediyesinde temizlik işlerinde çalışan yüzde 70 zihinsel engelli temizlik işçisi Recep Çelik , sokak hayvanlarının adeta kahramanı oldu. Görevli olduğu bölgede temizlik yaptığı mıntıkaya toz kondurmayan Recep Çelik, ayrıca kendi imkanlarıyla sokaklarda yaşayan hayvanların mama ve su ihtiyaçlarını karşılayarak adeta Buca halkının kalbine taht kurdu.

Son günlerde artan sokak hayvanlarına karşı şiddete rağmen Buca Belediyesi’nde engelli kadrosundan çalışan Recep Çelik’in  görev yaptığı bölgede sokak hayvanlarına gösterdiği ilgi ve sevgi herkese örnek olmaya devam ediyor. Şirinyer, tren istasyonu ve Efeler Mahallesi’nde elinde süpürgesi ve kovasıyla çalışan Recep Çelik’in sokak hayvanlarına gösterdiği sevgi sonrasında onunla birlikte mıntıka temizliği yapmaya başladılar. Temizlik görevini bitirir bitirmez sokak hayvanlarını besleyen Recep Çelik’in gözlerindeki sevgiyi gören tüm vatandaşlar onun sokak hayvanlarını beslerken fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladılar.

“Sokak hayvanlarıyla beraber mıntıka temizliği yapıyoruz” 

Kendisine gösterilen ilgiye rağmen mütevazi yaşantısından asla ödün vermeyen Çelik Buca sokaklarında günlük temizlik görevine devam ederken sokak hayvanları ile ilgilenmeye de devam ediyor. Konu hakkında açıklama yapan Recep Çelik “ İşimi sabah devralıyorum, ardından işlerim biter bitmez sokak hayvanları ile ilgileniyorum. Onlar beni sesimden, kokumdan hemen tanıyorlar. Benim peşime takılıyorlar ve beraber temizlik yapıyoruz.  Karınları acıktığında onları doyurup sularını da veriyorum. Akşam mesaim bitene kadar kendime ait mıntıkada onlarla beraber çalışıyorum. Paydos vaktim geldiğinde onlara hadi gidin dediğimde kendilerine ait yerlerine gidiyorlar. Bu hayvanların insanları ne kadar sevdiğinin bir göstergesidir. İnsanlar da tüm hayvanlara sevgilerini göstersinler. Yemeklerini çöpe atmayarak sokak hayvanları ile paylaşsınlar” dedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.