Kayyum atamalarını destekleten vatandaşın aracını yaktılar

0 44

Sosyal medya hesabından Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyum atamalarına destek verici paylaşımlarda bulunan Nihat Aytekin’in Adana’nın Yüreğir ilçesi Selahattin Eyyübi Mahallesi 3814 Sokak’ta bulunan aracını paylaşımlarından dolayı kundakladılar.
SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI SONRASINDA ARACI KUNDAKLANDI
Nihat Aytekin, ayrıca dün Şırnak’ta şehit olan 3 askerimiz için de sosyal medya hesaplarından “Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için, ruhları şad mekanları cennet olsun, Türkün intikamı daim olsun” yazısını paylaştı. Kimliği meçhul kişi veya kişiler gecenin geç saatlerinde de Aytekin’e ait 01 DC 399 plakalı otomobil kundaklayarak olay yerinden kaçtılar.
DUVARA PKK YAZIP OLAY YERİNDEN KAÇTILAR
Aytekin’e ait aracın yanmaya başlaması sonucu mahallelinin yangını fark ederek yaptıkları ihbar üzerine olay yerine, itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri vevmahallelinin yardımıyla kundaklanan otomobil söndürüldü. Yangın sonrasında otomobilde ciddi bir hasar meydana geldiği tespit edilirken kundakçıların otomobilin park edildiği duvara ‘PKK’ yazdığı görüldü.
KONU DEVLET İSE MAL SADECE TEFERRUAT
Aracının kundaklanmasından sonra açıklamalarda bulunan Nihat Aytekin, “Gece yatarken geç saatlerde mahalledeki komşularımız kapımızı çaldı ve ‘Aracınız yanıyor’ dediler. Telaşla dışarı çıktığımda mahalleli ve itfaiyenin otomobilimi söndürmeye çalıştıklarını gördüm. Daha sonra polisler geldiler ve olay yerini incelediler. Son 4 gündür bazı illerimize kayyum atamalarıyla ilgili bir çok paylaşımlar yaptım. Bugüne kadar hiç bir tehdit ile karşılaşmadım, ama şu andan itibaren gerçekten çok tedirginim. Bugüne kadar hiç kimseyi asla incitmedim. Her zaman insancıl ve barış içinde olan birisiyim. Olan benim aracıma olsun, başka insanlar zarar görmesin yeter ki. Gelen mala gelsin yeter ki devletimiz baki olsun.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.