Erdoğan’dan AK Parti’den ayrılanlara ağır eleştiri

0 37

Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) gerçekleşen AKP’nin 18´inci Kuruluş Yıldönümü etkinliğine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Ak Parti’nin ilk 18 yılının anlatan fotoğrafların sergilenmesi ile başlayan etkinlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Ağustos 2001 yılında doğan 18 gençle fotoğraf çektirdi.  Ardından AKP´nin 18´inci Kuruluş Yıldönümü için yazılmış olan marş eşliğinde 18 yılı anlatan filmin gösterimi yapıldı.

Film gösterimi sonrasında Erdoğan yaptığı konuşmaya ‘Davaya gönül verenler’ diyerek selamladı. 2001 yılında AK Parti’nin kuruluşunu ilan etmiş ve hamdolsun ki şimdi 18.yaşını gördük. Bugüne kadar bize her kademede destek veren ve hizmet edenlere şükranlarımı sunuyorum. Partimiz artık yeni safhaya geçiş yapmıştır” ifadelerini kullandı.

“KİMSENİN ESAMESİ OKUNMUYOR”

Erdoğan konuşmasının devamında, AKP çatısı altında iken daha sonra partiden ayrılan veya istifa edenlere yönelik sert eleştirilere başladı. Cumhurbaşkanı  Erdoğan konuşmasının bu bölümünde “ Biz bu davaya gönül vermiş arkadaşlarımızla yolumuzda yürümeye devam ediyoruz. Bu davaya başlayıp sonra yolunu kaybeden arkadaşlarımız oldu. Bu davanın yükü altında ezilip ayrılanlar da oldu. Bizden ayrılanların artık esameleri dahi okunmuyor, okunmayacak ve buna da izin vermeyeceğiz. Biz gönüllerin partisiyiz. Her zaman dimdik ayakta duracağız ve tamamen organik bir partiyiz. Milletimizi hizmetimize devam edeceğiz. Bu kritik süreçte ülkemize hedeflerine ulaştıracak tek parti AK Parti’dir”

MİSYONUNU KAYBEDER”

AKP’nin ilkeleri ile var olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, belirterek, “Bizden ayrılanlar, yollarını kaybettikleri gün AK Parti’deki vadeleri dolmuştur. Bizi ister sevsinler ister sevmesinler ama biz AK Parti olarak Cumhuriyet tarihinin en büyük atılımını gerçekleştirmiş partiyiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.