Ekrem İmamoğlu’ndan otogar açıklaması

0 42

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; CHP il, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkanlarıyla Avrasya Gösteri Merkezi’nde bir araya geldi. İmamoğlu, gösteri merkezinde bulunan gazetecilerin sorularına cevap verdi.

İmamoğlu İstanbul’daki sel felaketinin yaşandığı günlerde tatilde olduğuna dair yapılan eleştiriler hususunda şu açıklamaları yaptı:

“Tatille alakalı yapılan göndermeler ne yazık ki bitmiyor. Sayın Cumhurbaşkanının da bu söylemlere dâhil olması oldukça ilginç. Zira 1994 yılından bu yana İstanbul’u yöneten kendileri, belediye başkanlığı, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı dönemleri bulunuyor. Hala birçok ilin belediyelerini kendi partilerinden başkanlar yönetiyor. 25 yıl gibi uzun bir süre boyunca ne yazık ki birçok defa, ölüme yol açan seller meydana geldi ve onlarca kişi can verdi. Dile bile kolay gelmeyecek bunca yılı, 40 güne sığdırmaları ve tüm bunlardan ‘tatil’ adı altında beni sorumlu tutmaları hayli trajik ve enteresan. Bütün bunlar şöyle dursun, İstanbul’da yaşanan sel felaketinin ardından, çok geçmeden ilgili bölgede bulundum.”

“İNŞA EDECEĞİMİZ YENİ OTOGARLARLA İSTANBUL İNSANININ MODERN GEREKSİNİMLERİNE CEVAP VERECEĞİZ.”

İmamoğlu, Bayrampaşa 15 Temmuz Demokrasi Otogarının tahliyesine dair, “Otogar meselesi zannımca uzun bir süre boşlanmış. Halkın giriş sağlayamayacağı terk edilmiş bir alanın İstanbul’a otogar hizmeti vermesinin tek sorumlusu bizden önceki yöneticilerdir. Bizler bu ihmali telafi etmeye çalışıyoruz. Otogarın otopark bölümünü ve yönetimini himayemize alarak otobüs işletmecilerini ve vatandaşı koruyacağımızın teminatını veriyoruz. Otogarın kira mühleti bitmiş olup, kiralar artık belediye sahipliğindedir. İnşa edeceğimiz yeni otogarlarla İstanbul insanının modern gereksinimlerine cevap vereceğiz. Bu otogarlar bilime ve teknolojiye yönelik eğitimler çerçevesinde hazırlanacak bir projeye tanıklık edecek.” açıklamalarını yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.