Anne ve babasının kavgasını ayırmak isterken hayatını kaybetti

0 87

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde eşiyle tartıştıkları sırada araya giren oğlu Muhammet Can Türker’in (19) boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Ruhi Türker’e (55), duruşma savcısı, ‘olayın kasıt altında işlendiği’ gerekçesiyle müebbet hapis cezası verilmesini talep etti.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde 2018 yılının Ağustos ayında, çalıştığı kafeden eve gelen Muhammet Can Türker, babası Ruhi Türker ve annesi Nagihan Türker’i (50) kavga ederken gördü. Kavgayı ayırmak için araya giren Muhammet Can Türker’in, babasının elindeki bıçakla boğazı kesildi. Ağır yaralanan genç Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı ve yoğun bakımdaki iki günlük yaşam savaşını kaybetti. Olayın ardından gözaltına alınan baba Ruhi Türker, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında ‘alt soydan akrabayı öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan Ruhi Türker’in yargılama sürecine devam edildi. Tutuklu baba Ruhi Türker, oğlunu öldürmek gibi bir düşüncesinin olmadığını savunarak, “Olay esnasında oğluma karşı herhangi bir hamle veya saldırım olmadı, bir boğuşma yaşanmadı. Bıçağı kaçırırken oğlumun yaptığı hamle üzerine boğazında bir çizik oluştu. Saldırı ve hamlem yok.” ifadesini verdi.

SAVCI, MÜEBBET HAPİS TALEP ETTİ

Duruşmada iddianameyi açıklayan Cumhuriyet savcısı, toplanan kanıtlar ve anne Nagihan Türker’in verdiği ifadeler doğrultusunda cinayetin olası kasıt altında işlendiğini öne sürerek, Ruhi Türker’e müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Sanığın avukatına savunma için süre veren mahkeme, sanık babanın tutukluluk halinin devam etmesinde karar kılarak duruşmayı Eylül ayına erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.