Uyuşturucu satıcısı kendisini engelleyen gence kurşun yağdırdı

0 39

Bursa’da gençlere uyuşturucu satan bir kişi kendisine uyuşturucu satmayı engellemesi üzerine kurşun yağdırdı. Silahlı saldırı esnasında yaşanan saldırı olayını gören bir kişide saldırı esnasında yaralanırken saldırıyı gerçekleştiren uyuşturucu taciri olay yerinden kaçtı.

UYUŞTURUCU SATILMASINA ENGEL OLMAK İSTEDİ

Bursa’nın Yeşilyayla Mahallesi Teyyareci Mehmet Ali Caddesinde meydana gelen olayda mahalleye uyuşturucu satmak için gelen M.A. adındaki uyuşturucu tacirine, mahallede uyuşturucu tacirine mahallelerinde uyuşturucu satmaması için Mehmet Muhittin uyarıda bulundu. Daha sonra uyuşturucu taciri ile Mehmet Muhittin arasındaki tartışma büyümeye başladığı esnada M.A. ismindeki uyuşturucu taciri üzerinde bulunan ruhsatsız silahını belinden çıkararak Mehmet Muhittin’e kurşunlar yağdırmaya başladı..

SALDIRI SONRASI 2 KİŞİ YARALANDI

M.A adlı uyuşturucu tacirinin silahından çıkan kurşunlardan 2 tanesi uyuşturucu satışını engellemek isteyen Mehmet Muhittin S.’ye isabet etti. M.A.’nın kurşunlarında silah sesleri üzerine arkadaşları ile sohbet ederken olay yerine giden Batuhan T. de (19) M.A’nın tabancasından çıkan mermiyle bacağından yaralandı.  Yaptığı silahlı saldırı sonrasına 2 kişinin yaralandığını MA. Adındaki uyuşturucu taciri aracına binerek olay yerinden kaçtı. Olayı gören çevredeki vatandaşlar 112 acil servis ekiplerine olayı ihbar etmeleri üzerine olayın geçtiği mahalleye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri silahlı saldırı esnasında karnından ve göğsünden ağır yaralanan Mehmet Muhittin S.’yi ve silah seslerini duyarak olay yerine gelerek bacağından yaralanan Batuhan T.’yi Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

POLİS İNCELEME BAŞLATTI

Yaşanan silahı saldırı sonrasında polis ekipleri olay yerini incelemeye alırken şüphelinin M.A. isimli uyuşturucu taciri olduğunu tespit ettiler. Olayla ilgili soruşturma devam ederken silahlı saldırıyı gerçekleştirip  yerinden kaçan M.A.’yı yakalamak için emniyet güçleri çalışma başlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.