Dışişleri Bakanından Otizmli çocuklara destek

0 28

Antalya’da otizmli çocuklar yararına düzenlenen golf turnuvasına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu  katıldı.

Antalya Otistik Bireysel Kurs Merkezi Okulu yararına, Taurus Golf Clup tarafından  National Golf Clup sahasında otizmli çocuklara destek amaçlı bir turnuva düzenlendi.

Turnuvaya destek için katılan Çavuşoğlu, turnuva sonunda dereceye girenlere ödüllerini verdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu  burada yaptığı kısa konuşmada “Burada bulunanlarla 30 Ağustos gibi anlamlı bir günümüzde anlamlı bir turnuvada beraber olduk ve katılımcıların hepsinin Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladıklarını” ifade etti.

Dün Norveç’te resmi temaslarda bulunmak üzere bulunduğun ve orada bulunan vatandaşlarımızla güzel bir 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladıklarını ifade eden Çavuşoğlu açıklamasının devamında  “Bu turnuvaya hepimiz kırmızı-beyaz giyinerek, geldik ve hep beraber bu turnuvayı gerçekleştirdik. Bu turnuvanın ayrıca başka bir anlamı var. Antalya’da otistik çocuklarımızın eğitim aldıkları bir okulumuz var. Otistik çocuklarımızın bu okulunun da bazı noksanları mevcut. Bugün bu turnuvadan elde edilen tüm gelir bu okulumuza bağışlanacak ve bu okulumuzun ihtiyaçlarını karşılaşacağız. Farkındalık yaratmak için bu turnuva yapılmıştı. Burada elde edilen gelirle okulun mutfağı yapılacak ve bahçesi düzenlenecek. Artık velilerimizin çocuklarını huzur içinde götürecekleri bir okulları olacak.” dedi.

Ödül töreninde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, turnuvaya katılanlara teşekkür ederken, yarışmaların olduğu esnada yarışmayı öğrencilerle izlerken okulda eğitim gören Cenk Bal adlı öğrenci ile kısa bir süre sohbet etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.