Üniversite öğrencisi komşusu tarafından öldürüldü

0 40

Isparta’nın Çünür Mahallesi’nde meydana gelen olayda .2 katlı binanın üst katta oturan Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencisi Enes Selçuk ile alt katında oturan M.G arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonucu iddialara göre M.G. iddiaya tabancayla Enes Selçuk’u vurdu.

Komşuların tartışmayı duymaları ve ardından silah sesini duyarak ihbarda bulunmaları üzerine mahalleye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin Enes Selçuk’a yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürüldü. M.G.’nin tabancasından çıkan kurşunun Enes Selçuk’un karın bölgesinden yaraladığı belirtildi. Yaşanan olay sonrasında olay yerine gelen polis ekipleri M.G.’yi gözaltına alındı.

 

KURTARILAMAYARAK HAYATINI KAYBETTİ

Tartışma sonrasında çıkan kavgada alt kat komşusu M.G. tarafından silahla karın bölgesinden vurulan üniversite öğrencisi Enes Selçuk’a Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNDEN KINAMA

Süleyman Demirel Üniversitesi  öğrencisi Enes Selçuk’un silahlı bir saldırı sonrası hayatını kaybetmesi üzerine Rektör Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı olayla ilgili taziye ve kınama mesajı yayımladı.

Rektör Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı yayınladığı mesajında “İnsanın vazgeçilmez en doğal haklarından biri de yaşama hakkıdır.  Kim ne sebeple olursa olsun bir İnsanın yaşama hakkını elinden alamaz. Yaradan canı verir yaradan canı alır. Hayatının baharında olan bir öğrencimiz haddini aşan bir saldırı sonrasında hayatını kaybetmiştir. Yaşanan bu olay sadece ailesini ve sevenlerini değil hepimizi derinden yaralamıştır. Böyle bir olayın tekrar yaşanmaması için Cenab-ı Haktan niyaz ederken ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.