Minik Eylem gözyaşları içinde toprağa verildi

0 49

İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine gelen bir ihbarda Mine Durak adındaki bir kadının oğlu Eymen Sadık Durak’a iyi bakmadığı ve şiddet uyguladığı ihbarını değerlendirerek harekete geçmiş ve eşini 2 yıl önce kaybeden Mine Durak’ı yakınlarının evinde bulmuştu. Mine Durak’a çocuğunu soran polislere çelişkili ifade vermesi ve ardından oğlu Eymen’in erkek arkadaşı tarafından dövülerek öldürüldüğünü itiraf etmişti. Mine Durak’ın gösterdiği yerde arama yapan polis ekipleri minik Eymen’in elleri ve ayakları bağlı cansız cesedini bulmuşlardı. Anne Mine Durak’ın cesedi göstermesinden ve itiraflarından sonra Mine Durak ve sevgilisi Serkan Çetin gözaltına alındılar. Gözaltına alınan Mine Durak, Serkan Çetin ev cesedin gömülmesine yardım ettiği öne sürülen E.E.’nin emniyette yapılan sorgularının tamamlanmasının ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından Durak ve Çetin “canavarca hisle öldürme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, E.E’de adli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Öldürülen 5 yaşındaki Eymen Sadık Durak’ın yapılan otopsisinin ardından Eskişehir’de bulunan yakınları İzmir’e gelerek cenazeyi teslim alarak defnedilmek üzere Eskişehir’e götürdüler. Anne Mine Durak’tan alınan DNA ile küçük Eymen’in DNA’sının eşleşmesinin ardından bu sabah küçük çocuğun Eskişehir’de yaşayan yakınları, İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gelerek, cenazeyi teslim aldı. Küçük Eymen’in cenazesi, toprağa verilmek üzere yakınlarının yaşadığı Eskişehir’e götürüldü.
Öldürülen Eymen Sadık Durak’ın bir yakını “ Eymen’in annesi ve sevgilisi tarafından darp edildiğini duyunca polise ihbarda bulunduk. Polislerde Eymen’in annesinin evine gelip “Çocuğunuzu darp ediyormuşsunuz, çocuğunuz şu an emniyette gelin alın” diye kapılarına not bırakmış. Böyle bir ihbarı daha teferruatlı neden araştırmadılar. Bizler yalan ihbarda bulunuyorsak çıkar bizi mahkemeye polisi meşgul etmekten, asılsız ihbarda bulunmaktan ceza ver” diye konuştu.
İzmir’de annesi ve sevgilisi tarafından öldürülen 5 yaşındaki Eylem’in Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne getirilen cansız bedeni bir süre morga alındı. Daha sonra aile yakınları tarafından alınan cenaze Eskişehir Tepebaşı ilçesine bağlı Eskibağlar Mahallesi’ndeki Hal Camii’ne getirildi. Cenazeyi olayı duyan sıra Tepebaşı İlçe Müftüsü Gafur Yıldırım cenaze namazını kıldırırken yakınları tarafından gözyaşları içinde toprağa verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.