Eski İstanbul Belediye Başkanı’nın FETÖ’den tutuklu damadı hastaneye kaldırıldı

0 31

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski belediye başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı FETÖ’nün iş dünyası yapılanması olarak bilinen TUSKON davasında 35 aydır tutuklu bulunduğu cezaevinde geçirdiği epilepsi krizi sonrası ambulansla hastanenin acil servisine kaldırılıp gözetim altında alındı.
EPİLEPSİ KRİZİ GEÇİRMİŞ
Hastaneden hazırlanan raporda 20 Ağustos Salı gecesi saat 23:06’da bir ambulansla cezaevinden hastaneye kaldırıldığı belirtilen raporda Kavurmacı’nın epilepsi krizi geçirdiği ve 5 saat boyunca tetkiklerinin yapıldığı ve daha sonra hastaneden taburcu edildiği belirtildi. Kavurmacı’ya verilen sağlık raporunda Kavurmacı’nın G40 epilepsi teşhisi ile geldiği ve kendisine tedavisi için Diazem 1 ampul IV verildiği belirtildi.
Raporda ayrıca Kavurmacı’nın KEG cihazına sokulduğunda kalp ritminin aşırı artması sonucu kendisine Sinüş Taşikardisi hastalığı teşhisi konulduğu da belirtildi.
AVUKATI MAHKEMEYİ BİLGİLENDİRDİ
Kavurmacı için hastane tarafından hazırlanan raporu Kavurmacı’nın avukatları mahkemeye dilekçe ile sunarak müvekkillerinin sağlık sorunlarını gerekçe göstererek tahliyesi talebinde bulundular.
AVUKATLARI DAHA ÖNCEDE AYM’YE BAŞVURMUŞTU
Temmuz ayında dava dosyasında Ömer Faruk Kavurmacı’nın cezaevinde defalarca epilepsi krizine girdiği ve hastaneye götürüldüğü belgelerle ispatlanarak dosyaya konulmuştu. Dava dosyasına Kavurmacı’nın daha önceki krizlerde kendisine verilen ilacın dozu 200’den 1200 mg’ye çıkarıldığı da ayrıca belirtildi. Avukatları da Kavurmacı’nın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek kendisine kötü muamele yapıldığını ve  özgürlük hakkının ihlalinin tespitini istemişti. Avukatların bu yaşanan son olaya dair sağlık raporunu da yerel mahkeme dışında AYM’ye ek dilekçeyle sundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.