Platonik aşk beslediği öğretmeni öldüren caniden ilginç savunma

0 90

Konya’da meydana gelen olayda, Hollanda’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye kesin dönüş yapan Muzaffer Canpolat daha sonra eşinden ayrı yalnız bir şekilde yaşam sürmeye başladı. Karşı komşusu Burhanettin Sarı’nın evinden kızları öğretmeni  Şeyma Sarı ile kız kardeşi Tuğba Sarı’nın babalarının evinden çıktığını gören Muzaffer Canpolat eline aldığı silahı gizleyerek kızları ile kapıda konuşan anne Hacer Sarı ve kızlarının yanına giderek “’Sizinle aramızda konuşup halletmemiz gereken bir konu var diyen Canpolat’a Hacer Sarı, ”Bizim, sizinle konuşacağımız bir şey yok.” yanıtını verdi.

ANNELERİNİ BAŞINDAN VURDUKTAN SONRA…

Kendilerine yaklaşan Muzaffer Canpolat’ı iten anne Hacer Sarı’yı Muzaffer Canpolat arkasında gizlediği tabancası ile kafasından vurdu. Annesinin vurulmasını gören kızları Tuğba ve Şeyma Sarı evin içine kaçtı. Peşlerinden Sarı ailesine ait daireye giren Muzaffer Canpolat, bir odaya saklanarak saldırıdan kurtulmak isteyen Şeyma Sarı ile salona saklanan Tuğba Sarı’yı tabancayla vurarak yaraladı. Yaptığı silahlı saldırı sonrası muzaffer Canpolat, kendilerine yakın polis merkezine giderek, teslim oldu.

ŞEYMA SARI DOĞUM GÜNÜNDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Komşularının silah sesleri duyması üzerine sağlık ve polis ekiplerine yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk incelemelerde Şeyma Sarı’nın kalbine isabet eden mermi ile olay yerinde hayatını kaybettiği tespit edilirken saldırıda yaralanan Hacer Sarı ambulansla özel bir hastaneye, göğsünden vurulan Tuğba Sarı’da Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarının tüm çabalarına rağmen Tuğba Sarı da rağmen yaşamını yitirdi.

TUTUKLANDI

İşlenen cinayetler sonrasında kendiliğinden teslim olan Muzaffer Canpolat gözaltına alındı ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken silahlı saldırıda yaralanan anne Hacer Sarı, yoğun bakımda geçirdiği uzun tedavi sonrasında taburcu edildi.

SAVCILIĞIN İDDİANAMESİ KABUL EDİLDİ

Muzaffer Canpolat, Şeyma ve Tuğba Sarı kardeşleri öldürmekten, anneleri Hacer Sarı’yı ağır yaralamaktan Cumhuriyet Savcılığı ‘kasten öldürme’ suçundan 2 kez müebbet hapis ile ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan ceza verilmesini talep etti. İddianame Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

“BEN EVDEYKEN DEĞİŞİK ÖKSÜRÜYORDU”

Cumhuriyet Savcılığının iddianamesinde sanığın verdiği ifadesinde “ Şeyma ve Tuğba2yı çocukluklarından beri tanırım. Şeyma’nın bana karşı tavırlarından farklı duygular içine girdim. Ben evimde iken Şeyma benimle iletişim kurmak için farklı bir şekilde öksürüyordu. Ailesi bizi anlamadığı için aramızda sorunlar yaşandı. Olay günü kafamdaki soruları gidermek için Şeyma ile konuşmaya karar verdim. Kapının dürbününden onların evini gözlerken evde bulunan silahımı belimin arkasına sakladım, cebime de yedek mermi alarak beklemeye başladım. Kapının açıldığını görünce Hacer Sarı ile kızlarını görünce kapımı açtım ve Hacer Sarı’ya konuşmak istediğimi söyledim. Beni tersleyince kendimi kaybettim ve kafasına ateş ettim. Ardından kızları Tuğba ve Şeyma dairelerine kaçınca bende peşlerinden gittim ve onlara da ateş ettim. Sonra da karakola giderek teslim oldum. Hacer Sarı’yı vurduğum için asla pişman değilim ama kızlarının ölümü için pişmanım” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.