İki kardeş hemşireye saldırdılar

0 33

Aksaray, Fatih Mahallesi’ndeki Muzaffer Çakır Semt Polikliniğinde meydana gelen olayda baş ağrısı şikayeti nedeniyle Aykut  K. ve  kardeşi Erkan K. semt polikliniğine geldi. Doktorların muayene ettiği Erkan K.’ye serum takılmasına karar verdi. Doktorun talimatı ile hemşire Mehmet Sırmalı da bunun üzerine Erkan K.’ye serum taktı. Serum takılan Erkan K. iddialara göre hemşire Sırmalı’ya “Benden uzaklaşır mısın?” dedi. Hemşire Sırmalı’da Erkan K.’ya ”Tedavinizi ben yapıyorum” diye cevap verdiği esnada Erkan K., yumrukla hemşireye saldırmaya başladı. Abisinin hemşire Sırmalı’ya saldırdığını gören kardeşi Aykut K. de Sırmalı’ya saldırdı. İki kardeşin saldırısına uğrayan hemşire Mehmet Sırmalı mesai arkadaşlarının müdahalesiyle kurtulurken yaşanan arbede esnasında odada bulunan eşyalar zarar görürken olay yerine polis çağrıldı.

HEMŞİRE ŞİKAYETÇİ OLDU

Mehmet Sırmalı’ya ilk müdahalesi mesai arkadaşları tarafından yapılırken daha sonra olay yerine gelen ambulansla hemşire Sırmalı ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Saldırı sonrasında vücudunun ve yüzünün .eşitli yerlerinden yaralanan hemşire Sırmalı kendisine yapılan saldırıyı “Bana ilk saldıran hasta kendisinden uzaklaşmamı istediğinde, kendisine tedavinizi ben yapıyorum dedim ve birden saldırıya uğradım. Daha sonra diğer kişi de arkadan saldırdılar. Bana saldıran 3 kişiydi ve beni dövdüler. Bende beni döven kişilerden şikayetçi oldum” diyerek anlattı.

‘SALDIRIYA UĞRAMAK İSTEMİYORUZ’

Semt polikliniği sorumlu hemşiresi Dilek Ceylan “ Şahit olduğum saldırır sonrasında hala üzerimden şoku atamadım. Her gün bir arkadaşımız bu saldırılara maruz kalıyor. Arkadaşımız serum takmak için damar açmış, kalkmışlar bu arkadaşımıza saldırmışlar. Böyle saçma bir şey olmuyoruz. Artık her gün saldırıya uğramaktan bıktık. Ölmek istemiyoruz” dedi.

HEMŞİREYE SALDIRAN KARDEŞLERE GÖZALTI

Polis ekipleri, hemşire Sırmalı’ya saldıran Erkan K. ve kardeşi Aykut K.’yi gözaltına alırken, saldırıda üçüncü bir kişinin olup olmadığını tespit etmek için çalışmalara başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.