Öğretmenden örnek davranış

0 107

Mersin’de yaşanan bir olayda Fuat Kavrak kızının bir rahatsızlığından dolayı kızı ile beraber Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesine gitti. İlkokul öğretmeni olan Fuat Kavrak burada lavaboyu kullanırken yerde bir cüzdanı fark etti. Cüzdanı açıp baktığında içinde 3 bin lira nakit para, kredi kartları ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir kimlik olduğunu görünce cüzdanın sahibine ulaşmak için internet üzerinden yaptığı kısa bir araştırma sonrasında cüzdan sahibinin ailesine ulaştı. Aile ile iletişime geçerek cüzdan sahibinin telefonunu aldıktan sonra cüzdan sahibini arayarak cüzdanı kendisine vermek istediğini söylediğinde cüzdan sahibinin hastanede olduğu ortaya çıkınca hastane içinde buluşarak cüzdanı sahibine teslim etti.
Cüzdan sahibi olan kişi de öğretmen Fuat Kavrak’ın yanında bulunan kızına 20 lira vererek teşekkür ederken defalarca öğretmene teşekkürler etti.
Konu hakkında açıklama yapan öğretmen Kavrak “Cüzdan sahibinin çok mutlu olduğunu ve kendisine teşekkür ettiğini, kendisinin de hepimizin başına gelebileceğini, vicdan sahibi herkesin böyle davranacağını söyledim. Önemli olan bu tarz davranışların daha fazla yaygınlaşması gerekir dediğimde yanımda bulunan kızıma 20 lira para verdi. Ben ilk başlarda kızımın parasını almasını istemedim ama beyefendinin ısrarlarına dayanamayarak sadece onun rahatlaması için verdiği parayı kızımın kabul etmesini sağladım. Daha sonra beyefendinin verdiği 20 lirayı çerçeveletip kızımın odasına astım. O para ömür boyu onun odasında kalacak ve insanlara yardımın önemini her gün hissedecek. Kızıma böyle bir güzel anı bırakmak istedim” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.