Tecavüzcüsünü öldürüp başucunda sigara içti

0 37

Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı Dereköy Mahallesi’nde meydana gelen olayda evli ve 3 çocuk annesi Leyla U.’nun eşinin olmadığı bir saatte Durmuş T. adındaki adam konuşmak istedi.

İddiaya göre Durmuş T. Leyla U.’nun uyarılarını dinlemeyerek Leyla U.’nun kapısında beklemeye devam ederken çocuklarını ve kendisini korumak isteyen Leyla U. evinde bulunan av tüfeği ile kapıyı açarak Durmuş T.’yi vurdu. Durmuş T. olay yerinde hayatını kaybederken Leyla U. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Leyla U.’nun Antalya 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanan yargılanmasında her iki tarafın avukatları, tutuklu sanık Leyla U. ve maktulün ve sanığın yakınları hazır bulundular. Mahkemede savunmasını yapan Leyla U. maktulle kendisine mesaj attıktan sonra ilişkisinin başladığını mesajlar sonrasında da kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia ederken nun yargılanmasına başlandı. Duruşmaya sanık Leyla U., taraf avukatları, maktulün ve sanığın yakınları katıldı. Savunmasını yapan Leyla U., maktulle ilişkisinin kendisine mesaj attıktan sonra başladığını söyledi. Maktulün kendisini sürekli tehdit ettiğini ileri süren Leyla U., maktulün kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

Mahkemede savunmasına devam eden Leyla U. “Bir dönem konteynerde yaşarken beni banyo yaparken izlemiş ve aşık olmuş. Mesajlaşmaya başladık sonra kendisine ve kız kardeşine hatamı anlayarak evli olduğumu ve bana mesaj atmamasını söyledim.  Sonra beni tehdit ederek kendisi ile 5-10 kez cinsel cinsel ilişkiye girdik. Kocam evde yokken geceleri defalarca elinde silahla gelip çocuğumu öldüreceğini söyleyerek beni tehdit ederek benimle oluyordu. Olay günü de kapının önünde beni çocuklarımın önünde tecavüz edeceğini söyleyince pencereden çıkarak ona rastgele ateş ettim. Sadece ondan “Yandım anam” sözünü duydum. Yanına koştum o an yere düştüğünü gördüm.

Sonra tekrar eve girdiğimde oğlumun uyanmıştı. Oğluma o sesin benden kaynaklı, sakın dışarı çıkma dedikten sonra telefonu elime aldım ve eşimi arayarak “Durmuş T.’yi vurdum, jandarmaya haber ver ve eve gel dedim. Daha sonra kazağımı ve sigaramı alıp Durmuş T.’nin baş ucuna oturup sigaramı yaktım. Daha sonra eşim ve jandarmalar geldi” dedi.

Maktulün babası Ramazan T. ise mahkemeye verdiği ifadesinde “Leyla U.’nun söyledikleri inandırıcı değil. Yıllarca Leyla U. ve ailesine baktım, madem oğlum ona tecavüz ediyordu bana rahatça söyleyebilirdi. En ağır cezayı almasını istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.