Gelinin yakınları düğün gecesi damadı öldürdüler

0 55

Gaziantep’te yaşanan olayda Eser Efsane ve Damla Efsane resmi nikahları kıyıldıktan sonra kız tarafının nedeni açıklanmayan bir sebepten dolayı düğünden vazgeçmeleri üzerine Eser ve Damla Efsane çifti birlikte kaçtılar. Aile büyükleri araya girerek gelin ailesini ikna ederek düğün yapılmasına izin alındı.
Çiftin evlerinin önünde yapılan kına gecesi esnasında isimleri açıklanmayan gelinin babası ve kardeşleri bilinmeyen bir nedenden dolayı bıçakla damat ve annesine saldırdılar. Bıçaklı saldırı sonrası damat Eser Efsane hayatını kaybederken annesi Meryem Fidan ise ağır yaralandı.
İddialara göre, Eser ve Efsane Damla Gaziantep’te tanıştıktan sonra arlarında bir aşk başlayınca ailelerine evlenme kararını ilettiler. Gelin ve damadın ailesinin bu evliliğe evet demesi sonucu 3 ay önce çift arasında aile arasında nişan yapıldı ve düğün tarihi alınarak resmi nikahları da 2 ay önce gerçekleşti.
Çift düğün hazırlıkları yaparken Damla’nın ailesi düğün alışverişinde kendi istediklerinin alınmaması yüzünden Efsane ailesi ile tartışma yaşadılar ve düğünden vazgeçtiler. Ailelerin düğün kararından vazgeçmesi üzerine Eser ve Damla Efsane Kahramanmaraş’a kaçtılar. Tekrar aile büyüklerin araya girmesi ile Damla’nın ailesi ikna edilerek düğün hazırlıkları yapıldı. Kına gecesinde nedeni henüz öğrenilemeyen bir sebepten dolayı gelinin babası ve gelinin kardeşi damat Eser Efsane ve annesi Meryem Fidan’a bıçakla saldırıda bulundular. Yaşanan bıçaklı saldırı sonrası vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından özel bir hastaneye kaldırıldılar. Eser Efsane burada doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken annesi Meryem Fidan’ın durumu ciddiyetini koruyor.
Saldırı sonrası emniyet güçleri 4 kişiyi gözaltına alınırken gelinin babasının halen arandığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.