14 yaşındaki oğluna sevgilisini öldürttü

0 84

Adana’nın Yüreğir ilçesinde yaşanan olayda 14 yaşındaki M.F.K. adındaki çocuk pompalı tüfekle Ali Genç’e ateş ederek ağır yaraladı. Vatandaşların ihbarı sonucu olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken saldırıya uğrayan Ali Genç Adana Şehir Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler cinayeti işleyen M.F.K.’yı evinin yakınlarında suç aleti ile beraber yakalayarak gözaltına aldılar.

Olayı soruşturan Cinayet dedektifleri, katilin 14 yaşındaki bir çocuk olduğunu göz önüne alarak cinayette anne ve babasının bir bağlantısı olabileceğini düşünerek anne Sultan Karaaslanyiğit ve baba Ali Rıza Karaaslanyiğit’i gözaltına aldılar.

Emniyette ilk ifadeleri alınan anne olaydan haberi olmadığını söylerken baba ise kendisinin evde uyurken pompalı tüfeği alıp giderken oğlunu durdurmak istediğini ama oğlunun kendisini dinlemeyerek kaçtığını söyledi.

14 yaşındaki M.KF.’de emniyette verdiği ifadesinde Ali Genç’in motosikletine binmek istediğini, Ali Genç’in kendisini tersleyerek yere ittiğini ve ağıza alınmayacak küfürler etmesi sonucu sinirlenerek eve giderek babasına ait pompalı tüfekle Ali Genç’i vurduğunu söyledi.

Cinayet Bürosu Amirliği ekipleri M.K.F.’nin ve anne ile babasının ifadelerini inandırıcı bulmayarak olay mahalline yakın bölgelerdeki güvenlik kameralarını kontrol ettiklerini, cinayet esnasında anne ve babası ile çocuğun asansörden beraber indiklerini, apartmandan da çocuğun elinde pompalı tüfek ile çıkarken anne ve babasının onun arkasından gittikleri tespit edildi.

Olay yerindeki bir güvenlik kamerasında ise Ali Genç’in motosiklet üzerinde geçerken babanın oğluna Ali Genç’i eli ile gösterdiği ve arkasından koştuğu görüntülere ulaşınca polis anne ve babanın ifadesine tekrar müracaat ettiğinde anne Sultan Karaaslanyiğt “ Bir yıl önce Ali Genç ile iş yerlerimiz yan yana idi. O dönemde oğluma cinsel tacizde bulundu, Oğlumda bunun intikamını almak için öldürmüştür diye ifade verdi. Baba Ali Rıza Karaaslanyiğit ise ilk verdiği ifadeye sadık kaldı. 14 yaşındaki katil M.K.F. ise pedagoglar eşliğinde verdiği ifadesinde “Ali Genç’in annesine laf attığını ve bu yüzden öldürdüğünü” söyledi.

Polisler anne Sultan Karaaslanyiğit’in telefon görüşmelerini incelemeye aldıklarında annenin Ali Genç’i evine çağırdığı tespit edilerek aralarında bir ilişki olduğunu tespit etmelerine rağmen anne Sultan Karaaslanyiğit aralarında bir ilişki olmadığını öne sürdü. Polisler tarafından yapılan değerlendirmede eşinin Ali Genç ile ilişkisi olduğunu öğrenen baba oğluna Ali Genç’in annesini rahatsız ettiğini söylemesi ve çocuklarını eşi ile beraber yönlendirerek 14 yaşındaki oğullarına cinayeti işlettiği öğrenildi.

Emniyette yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen aile bireylerinden anne ve baba azmettirmek, çocukları ise adam öldürmekten tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.