Fikret Orman istifa etti

0 37

Beşiktaş’ta alınan üst üste kötü sonuçların ardından bugün bir basın toplantısı düzenleyen Beşiktaş kulübü başkanı Fikret Orman, istifa ederek kongre kararı alacağını söyledi.

Siyah-beyazlı ekipte alınan başarısız sonuçların ardından beklenmedik bir gelişme yaşandı ve Başkan Fikret Orman görevi bıraktı. Deneyimli Başkan yaptığı açıklamada  “Beşiktaş’ın şu an bir  kan değişikliğine ihtiyacı var. Beşiktaş’taki başkanlık sürecimi tamamlıyorum.” diyerek kongre kararı aldı.

KAN DEĞİŞİKLİĞİ GEREK DEDİ, İSTİFA ETTİ

Olağanüstü kongre olacağını belirten Fikret Orman, “Anlaşılan o ki artık Beşiktaş’ta ciddi olarak  bir kan değişikliğine ihtiyaç var. Takımın başınca çok iyi bir hocamız var. Ama kulüpte negatif bir hava var ve bu hava daha çok benim üzerinden giriyor. Başkanlığa sadece Beşiktaş’a olan aşkım ile talip oldum ve görev aldım. Yarın resmi olarak Beşiktaş’taki görev sürecimi toplamak için Beşiktaş Divan Kurulu’nu toplayacağım. Divan kurulundan nasıl bir karar çıkar an itibari ile net bir şey söyleyemiyorum. Tevfik ağabey ile görüştüm. Belki de olağanüstü seçim mi olur bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan olmadan öncede, başkanlığı döneminde de her daim Beşiktaş için çalıştığını dile getiren Orman şöyle konuştu: “Biz bu işi koltuk sevdalısı olarak değil, aşk olarak yapıyoruz. Bana ve futbolcularıma hakarete varan bu noktayı hak etmediğimizi düşünüyorum. Divana da seçimle gelmiştim. Bacağımda yaralarım var Beşiktaş için. Beşiktaş için ne bir kimseye ne bir taraftar grubuna asla taviz vermedim, verdirmedim de. Elimden geldiğince kulübe yardım ettik. An itibari ile beni Beşiktaş’ın önünde bir problemmiş olarak gösteriyorlar. Beşiktaş’tan bugüne kadar hiç bir menfaatim olmadı. Buraya sadece Beşiktaş kulübüne hizmet etmeye geldim. Yaptıklarımın karşılığı bu olmamalıydı. Başkan olarak ne gerekiyorsa yaptım. Ne yaptıysam da Beşiktaş için yaptım. Muhakkak hatalarımız olmuştur ,ama bu hatalar asla bilinçli olarak yapılmamıştır. “ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.