Abdulkadir Ömür doktor kurbanı oldu

0 39

Trabzonspor’da takımın yıldız futbolcusu Abdülkadir Ömür’ün sakatlığının üzüntüsü yaşanıyor…

Süper Lig’in 3.’üncü haftasında Yeni Malatyaspor ile oynanan maçın 72 dakikasında dizinde ağrı hisseden Abdulkadir Ömür kenar yönetimine işaret ederek sakatlandığını söylemiş ve daha sonra oyundan alınmıştı.

KULÜP DOKTORUNDAN SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL

Maç sonrasında hastaneye kaldırılan Abdulkadir Ömür’ün çekilen MR kayıtlarının sonuçlarına bakan kulüp doktoru Hakan Bozdoğan, Abdulkadir Ömür’ün sol dizinde bir ödem meydana geldiğini söylemiş ve durumunun önemli olmadığını belirtmişti. Kulüp doktoru Hakan Bozdoğan’ın hatası bununla da sınırlı kalmadı. Trabzonspor teknik heyeti kulüp doktorundan gelen rapor üzerine Abdulkadir Ömür’ün ciddi bir sakatlığı olmadığını düşünerek UEFA kupası ön eleme maçında oynanan AEK maçı kadrosuna alarak Abdulkadir Ömür’ü ilk 11’de sahaya sürmüş ama genç futbolcu sakatlığından dolayı maçın ilk yarısının ardından dizinde oluşan sakatlığın devam etmesi üzerine kenara alınmıştı.

Doktor Hakan Bozdoğan, Abdulkadir Ömür’ün dizindeki problemi çözemediği için genç futbolcunun dizinde bir problem olmadığını ve antrenmana çıkmasında mahsur görmeyerek genç futbolcunun antrenmana çıkmasına izin verdi. Genç futbolcunun antrenmanlarda ağrısının devam etmesi üzerine Trabzonspor yönetimi genç futbolcusunu milli takım doktoru Ufuk Şentürk’e tedavi için gönderdiğinde, milli takım doktorunun yaptığı tespitler sonucunda  Abdülkadir’in kulüp doktorunun kurbanı olduğu ortaya çıktı.

DOKTOR KOVULDU

Genç futbolcu, milli takım doktoru Ufuk Şentürk’ten gelen menisküs yırtığı raporu üzerine Abdulkadir Ömür apar topar Almanya’ya göndererek genç futbolcusunun menisküs ameliyatını gerçekleştirdi. Yaşanan olaylardan sonra Trabzonspor yönetimi kulüp doktoru Hakan Bozdoğan’ın görevine son verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.