Aile katliamını polis engelledi

0 22

Samsun’un İlkadım ilçesi Kökçüoğlu Mahallesi’nde meydana gelen olayda Şahin Ö. adındaki şahıs 7 yaşındaki oğlu ile daha önce boşandığı eşi Özgecan Y.’nin evine gitti. Şahin Ö. kapıyı çaldığında eşi Özgecan Y. eşinin geldiğini görünce kapıyı açmak istemedi. Bunun üzerine Şahin Ö. yanında bulundurduğu silahını oğlunun kafasına dayayarak Özgecan Y.’nin kapıyı açmasını sağlayarak eşinin oturduğu daireye girerek eşini, 7 yaşındaki oğlu ile 2 yaşındaki kızını rehin aldı.

KOMŞULAR POLİSE DURUMU İHBAR ETTİ

Evde bağırış sesleri duyan Özgecan Y.’nin komşuları olayı hemen ihbar ettiler. İhbar üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı devriye ekipleri, olayın yaşandığı binaya gelerek olayın yaşandığı 5.inci katta bulunan Özgecan Y.’nin dairesinin önüne geldiler.

POLİSLER SİLAH SESİ DUYUNCA MÜDAHALEDE BULUNDULAR

İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler daire önünde müdahale hazırlıkları yaparken evin içinden bir el silah sesi duyunca kapıyı kırarak içeri girerek eşi ve iki çocuğunu elindeki silahla rehin alan Şahin Ö.’yü tabancaları ile ateş ederek etkisiz hale getirdiler.

YANINDA YEDEK  BİR KUTU MERMİ GETİRMİŞ

Şahin Ö. olay yerine gelen polis ekipleri tarafından sol elinden ve sağ dizinden vurularak etkisiz hale getirildikten sonra olay yerine gelen ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı. Olay yeri inceleme polisleri daire içinde bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirirken, polislerin Şahin Ö.’nün üst armasını yaptıklarında üzerinde 1 kutu mermi buldular. Yapılan araştırmalarda Şahin Ö.’nün daha önce Tapu Dairesi’nde memur olarak çalıştığını, eşini bıçaklamak suçundan cezaevine girmesi sebebiyle memuriyetten men edildiği öğrenildi. Şahin Ö.’nün eşi Özgecan Y. 2 yaşında olan kızının doğumundan önce eşinden boşandığı öğrenilirken olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.