Ankara’da 4 kişinin ölümüne yol açan otobüs şoförü tutuklandı

0 64

Ankara’nın Mamak ilçesinde sürücü Baki A. sevk ve idaresindeki otobüsle duraktaki yayalara çarparak 4 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuş, olaydan sonra gözaltına alınan ve Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü Demirlibahçe Polis Merkezi Amirliği’nde sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen zanlı Baki A, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Özel halk otobüsünün durağa dalarak durakta bulunan yayalara çarpması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi olay yerinde hayatını kaybederken 1 kişi de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken 13 kişi de yaralanmıştı.

Kazaya sebebiyet veren özel halk otobüsü şoförü Baki A.’nın nöbetçi sulh ceza hakimliği’nde verdiği savunmasında “Durağa 100 metre kala kırmızı ışıkta beklerken cep telefonumun kulaklığı vasıtası ile arkamdan aynı hatta seyreden başka bir otobüs şoförü ile konuşma yaptıktan sonra telefonunu kapattığını ve trafik ışığının yeşil olarak yanması sonucu düşük hızla seyrederken durağa girmek için aracının direksiyonunu sağa kırdığında frene basması sonucu otobüsünün freninin tutmaması üzerine ikinci kez bastığında frenin tutmasına rağmen otobüsü durduramayarak durakta bulunan yolculara çarptım. 15 yıldır ilk defa ölümcül bir kaza yaşadığını ve büyük bir pişmanlıkla vicdan azabı çektiğini” ifade etti.

Kazanın görgü tanıkları ve araçta bulunan yolcularından bazılarının verdiği ifadelerinde kaza anında özel halk otobüsü şoförü Baki A.’nın durakta yolculara çarptığı esnada telefonla konuşmasına devam ettikleri ve durağa doğru hızlı bir şekilde girdikleri ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.