Uyuşturucu tüccarlarına aman yok

0 31

Geçtiğimiz günlerde yurt dışından ülkemize iki minibüs içerisinde gizlenmiş vaziyette 1 ton 800 kilo ağırlığındaki uyuşturucu nefes kesen bir operasyon sonucu ele geçirilmiş ve ardınan yapılan eş zamanlı operasyonlar sonucunda 14 kişi yakalanarak gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişt.

Bu başarılı operasyonun ardından Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri gelen ihbarları değerlendirerek yaptıkları çalışmalar sonrasında Bursa’da uyuşturucu ticareti yapan ve uyuşturucu kullananlara yönelik geniş kapsamları bir operasyon düzenledi. Yapılan eş zamanlı operasyonlar sonrasında uyuşturucu satışı yapan ve uyuşturucu kullanan 27 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilere ait ev, araç, iş yeri  aramalarında 70 gram satışa hazır esrar, paketlenmiş halde satışa hazır bonzai ve 1 kilo 700 gram metamfetamin ile beraber 3 adet hassas terazi ele geçirildi.

Eş zamanlı operasyonlar sonrasında gözaltına  alınan 27 şüpheliden 17’si haklarında ‘uyuşturucu madde kullanmak’ suçundan işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. E.D., M.A.,M.D., F.Y., O.K., Ş.Z., M.B.G., A.Ö., Ü.B. ve Ü.D. isimli 10 şüpheli ise ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan adliyeye sevk edildi.

KOCALİ’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU: 11 GÖZALTI

Kocaeli’nin Kartepe, Gölcük ve İzmit ilçelerinde Kocaeli Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri uzun süredir teknik ve fiziki takibe aldığı uyuşturucu satıcılarına dün akşam eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda 11 şüpheli yakalanarak, gözaltına alınırken operasyon sonrası gözaltına alınan şüphelilerin ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda bir miktar esrar ve 19 adet uyuşturucu hap ecstasy ve bir miktar esrar ele geçirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.