İstanbul’u kuvvetli fırtına ve sağanak vurdu

0 31

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara Bölgesi’nde sağanak yağışın etkili olacağını duyurmuştu. Sağanak, sabah saatlerinde başladı. Yağışla birlikte fırtına da etkili oldu. İstanbul’un pek çok yerinde ağaçlar devrildi. Şiddetli sağanak yağış nedeniyle de bazı yollarda su birikintileri gözlendi.

Gökyüzü şimşeklerle aydınlanırken çok sayıda ilçede vatandaşlar itfaiye ve belediye ekiplerini arayarak su baskınını ihbar etti. İtfaiye ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ekipleri, su birikintisi riski bulunan yerlerde geniş önlemler altı. Ekipler bazı bölgelerde yoğunlaşan trafik akışını yönlendirmeye çabaladı.

Bakırköy ilçesinin Şükran Çiftliği Sokağı’nda, kentte yaşanan fırtına yüzünden bir ağacın devrildiği belirtildi. Belediye ekipleri, devrilen ağacın çevresini güvenlik şeridiyle kapattı. Ağaç, ekiplerin yoğun çalışması ile devrildiği alandan kaldırıldı.

Fırtına ve şiddetli sağanak, İstanbul’un Anadolu yakasını da etkisi altına aldı. Üsküdar, Ataşehir, Maltepe, Ümraniye ve Beykoz ilçeleri kuvvetli fırtına ve şiddetli yağışa teslim oldu.

Maltepe ilçesinde 6 katlı binanın çatısı fırtına nedeniyle uçtu. Binanın önündeki park halinde olan araçlarda düşen parçalar nedeniyle hasar meydana geldi. İtfaiye ekipleri ihbar üzerine kısa sürede olay yerine geldi ve tehlike oluşturan parçaların tamamı.

Kartal ilçesinde de bir ağaç devrildi. Uğur mumcu Mahallesi Ak Zambak Sokağı’nda devrilen ağaç, belediye ve itfaiye ekipleri tarafından kaldırıldı.

Yoğun yağış ve şiddetli fırtına yüzünden trafik ekipleri de muhtemel trafik kazalarına karşı ana arterlerde ve caddelerde devriye yapıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.