Emine Bulut’un katili hakim karşısına çıkacak

0 43

18 Ağustos tarihinde Kırıkkale’de eski eşi Emine Bulut’u henüz 10 yaşındaki olan kızının yanında boğazından bıçaklayarak katleden Fedai V, ilk kez 9 Ekim’de hakim karşısına çıkacak.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, 38 yaşındaki Emine Bulut’un katledilmesinin ardından soruşturma sürecini hızlı bir şekilde tamamladı ve olayın üzerinden 5 gün geçtikten sonra iddianameyi hazırlandı.

İddianamede, katil zanlısı 43 yaşındaki Fedai V. (43) ile ilgili olarak “canavarca hisle tasarlayarak öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Hazırlanan iddianame, aynı gün Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

9 Ekim Çarşamba günü ilk kez hakim karşısına çıkacak olan zanlı Fedai V. İle ilgili olarak hazırlanan iddianamede, otopsi raporuna yer verildi. Raporda, Emine Bulut’un ölüm nedeninin kesici alet yaralanmasına bağlı büyük damar ve iç organ harabiyetinden gelişen iç ve dış kanama kaynaklı olduğu” vurgulandı.

Fedai V, verdiği ifadede, eski eşiyle ailesinin çocuğuyla görüşmesine izin vermediğini, eşinin kardeşlerinin de kendisini devamlı olarak tehdit ettiğini fakat onlardan şikayetçi olmadığını iddia etti.

Olayın gerçekleştiği gün saat 16.00’da bir kafede Emine Bulut ile bir araya geldiklerini söyleyen zanlı Fedai V, eski eşinin yeniden evlenmek istediğini söylediğini ve çocuğun velayetini kendisine vermesini istediğini, böylece tartışmaya başladıklarını iddia etti.

İddianamede görgü tanıklarının ifadelerine de yer verildi.

İddianamede, zanlının Emine Bulut’u yakalayarak boğazını kestiği, vücudunun farklı bölgelerine bıçak soktuğu belirtildi. Bu durumun “tasarlayarak ve canavarca hisle adam öldürme” suçu olduğu ifade edilen iddianamede, zanlı hakkında takdiri indirim nedenlerinin uygulanmaması talep edildi, Fedai V’nin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilmesi istendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.