Kenstel dönüşüm depremin ana başlığı

0 39

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediyeleri ile buluşmayı sürdürüyor.Bu kapsamda Esenler’i ziyaret eden İmamoğlu, belediye başkanı ile Esenler’i konuşacaklarını söyledi.

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanı Tevfik Göksu da ziyaretten emnuniyet duyduğunu belitti.

Ziyaret kapsamında İmamoğlu ve Göksu, “Esenler Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” inşaat alanını gezdi, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin İBB ile Esenler Belediyesi arasında imzalanan kentsel dönüşüm protokolünün yerel seçimin ardından iptal edildiği iddialarını sorması üzerine Göksu, protokolün geçmişte uygulamadan kalktığını hatırlattı.

İmamoğlu ise aynı soruya karşılık olarak seçimin ardından kendilerinin elinde böyle bir protokolün olmadığını söyledi. Daha önce iptal edilen bir protokolün olduğunu ifade eden İmamoğlu, detayları konuştuklarını, ekiplerin plan masasına oturacaklarını söyledi.

İmamoğlu yetkili olanın Esenler Belediyesi ile Çevre Şehircilik Bakanlığı olduğunu ifade ederek, İBB’nin sürece, İstanbul halkı adına hakim olma taleplerinin olduğunu bildirdi.

“Yabancı bir gazetecinin kentsel dönüşümün İstanbul için önemli olup olmadığı yönündeki sorusunu ise İmamoğlu, bu uygulamanın çok önemli olduğunu söyleyerek cevapladı.

Depremin en önemli konu olduğunu altını çizen İmamoğlu, kentsel dönüşüm deprem sorununun çözümü için önemli olduğunu kaydetti.

Belediye başkanları olarak tüm binalara riskli olup olmadığı şeklinde baktıklarını söyleyen İmamoğlu, imzayı atarken kenti depremle ilgili nasıl bir çözüme ulaştırırız diye baktıklarını, herkesin zihninde de depremin öncelikli bir konu olduğunu vurguladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.