İşgalci teröristler bebekleri öldürüyor

0 58

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Suriye’yi işgal edenin PKK terör örgütü olduğunu, bu işgalci teröristlerin şu anda Türkiye’de bebekleri öldürdüğünü söyledi. Feyzioğlu “Bu alçaktır, korkaktır, haindir ve bildiğin terör örgütüdür” ifadelerini kullandı.

Teröristlerin, Cenevre Sözleşmelerini ve Uluslararası Roma Statüsünü yok saydığını ve gazetecilerin üzerinize keskin nişancılarla ateş ettiğini ifade eten Feyzioğlu, gazetecilerin görevlerine yılmadan devam ettiğini dünyaya PKK terörünü anlatmak için çırpındıklarını söyledi.

Dünyadaki ülkelerin bunu görmezden geldiğini vurgulayan Feyzioğlu, şu anda dünyada PKK, FETÖ, DHKP/C’nin ortaklığında bir kara propaganda mekanizmasının çalıştığını vurguladı. Feyzioğlu, Türkiye ile ilgisi olmayan fotoğrafların ve görüntülerin üretilerek “Türkler şuraya saldırdı, Türkler şöyle yaptı” şeklinde kara propaganda yürütüldüğünü ifade etti. Feyzioğlu, önceki gün söylediklerinin birilerinin canını yaktığının anlaşıldığını, bütün FETÖ ve PKK internet sitelerinden saldırıya geçildiğini kaydetti. Üstüne basa basa yeniden tekrarladığını, Türk ordusunun ve Türk askerinin şehit olmayı göze aldığını ancak sivilleri zarar vermeyi kabul etmediğini ifade etti. Feyzioğlu, Sur’u ve Cizre’yi örnek göstererek, “O çukurlarda yaşadık. Biz orada onları çukurlarına gömdük, burada da kazdıkları mevzilere, çukurlara yine gömeceğiz” diye konuştu.

Feyzioğlu, Barış Planı Harekatı’nın harekatın gerekli olduğunun altını çizerek, terör örgütünün Kürk halkına büyük zarar verdiğini dile getirdi.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, iki yıl önce Uluslararası Af Örgütü’nün bölgedeki demografik yapının değiştirildiği ve insanlığa karşı büyük suç işlendiğini açıkladığını anımsattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.