Cinsel istismar Karamürsel’i karıştırdı

0 65

Karamürsel’de, yaşanan olayda mahalleli 16 yaşındaki R.G.’nin cinsel istismara uğradı ve başkaları ile para karşılığı birlikte olması konusunda zorlandığının söylentilerinin artması sonucu durumu telefonla polise bildirerek ihbarda bulundular. İhbar üzerine mahalleye gele polislere R.G. adındaki kızın yaşadığı yerin gösterilmesi üzerine polis ekipleri R.G. ve olayı ihbar eden kişiyi alarak Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ahlak Büro Amirliğine getirdi. Burada uzman pedagoglar eşliğinde ifadesi alınan R.G. yaşadıklarını polislere anlattı. R.G. verdiği ifadesinde kısa bir süre önce 18 yaşındaki  E.C. adındaki birisi ile tanıştığını bir süre arkadaşlık yaptıktan sonra kendi rızası ile beraber yaşamaya başladıklarını ama aradan 3 ay geçtikten sonra E.C.’nin kendisini uyuşturucu ve alkole alıştırdığını ve kendisini zorla başka erkeklerle para karşılığı birlikte olmaya zorladığını ifade etti.

R.G.’nin verdiği ifade sonrasında koruma altına alınırken, soruşturma kapsamında 12 kişi 16 yaşındaki R.G. adındaki kızla para karşılığı ilişki yaşadıkları gerekçesi ile gözaltına alındı. Emniyette ifadeleri alınan 12 kişi işlemlerinin tamamlanmasının ardından 4 Eylül günü, adliyeye sevk edildi. Çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından 1 kişi serbest bırakılırken, 11 kişi tutuklandı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ahlak Büro Amirliği ve Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma devam ederken, tutuklanan sanıkların ve R.G.’nin ifadesinden yola çıkılarak 7 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 1’i emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 6 kişi bugün adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadeleri alınan 6 kişiden 1’i savcılık talimatı ile serbest bırakılırken 5 kişi ise çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, tutukluların arasında 1 kişinin bedensel engelli olduğu ve arkadaşları tarafında R.G. ile cinsel ilişki yaşaması için getirildiği bilgisine ulaşıldı.

Soruşturma kapsamında 16 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.