CHP’den bina görevlileri için broşürü

0 37

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bina görevlilerinin yasal ve sosyal haklarını içeren “Bina Görevlileri El Kitabı” ile “Bina Görevlileri İçin 25 Soru 25 Cevap” başlıklı broşür hazırlandı.

CHP’nin Partinin Basın Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ilee CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in hazırladığı el kitabı ve broşürde, bina görevlilerine kanuni hakları tanıtıldı.

Hazırlanan “Bina Görevlileri El Kitabı”nda görevlilerin iş kanunu çerçevesindeki statüleri, iş kanunundan kaynaklanan hakları, için ve çalışma süreleri, yasal tazminatları, sosyal güvenlik yasalarına göre olan haklarına yönelik bilgilere yer verildi.

“Bina Görevlileri İçin 25 Soru 25 Cevap” broşüründeyse apartman görevlilerin ana yasal haklarının yanı sıra hasta olduğunda neler yapması gerektiğinden sendikaya üyeliğe üyeliğine kadar temel 25 soruya cevap verildi.

CHP, el kitabı ve broşürü 81 ildeki bina görevlilerine dağıtıyor.

“Bina Görevlileri El Kitabı”na önsöz yazan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan çalışmanın CHP’nin sosyal demokrat kimliğinin bir gereği olarak emeğin korunması, bina görevlilerinin hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi için olduğunu vurguladı.

Kılıçdaroğlu, CHP’nin kurucu değerlerinde ve programında da açık bir şekilde belirtildiği gibi örgütlü toplumun demokratik toplum olduğuna inanıldığını, bu çerçevede çalışanların evrensel ve anayasal hakları olan çalışma, örgütlenme ve toplu pazarlık haklarına kadar değer veren, çalışanların hak ve özgürlüklerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için mücadele ettiğini ve bundan sonra da edecek bir parti olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.