Kiresepi’den ekonomi için sosyal diyalog çağrısı

0 27

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından düzenlenen “Ortak Paylaşım Forumu”nda konuşan Uluslararası İşverenler Teşkilatı Başkanı, KİPLAS Başkan Vekili ve Santa Farma Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kiresepi, sosyal diyalog çağrısı yaparak, bu diyalogun ekonomik istikrar ve büyümenin en önemli unsuru olduğunu söyledi.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) düzenlediği Ortak Paylaşım Forumu’na katılan  Uluslararası İşverenler Teşkilatı (IOE) Başkanı, KİPLAS Başkan Vekili ve Santa Farma Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kiresepi, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) yüzüncü yılına vurgu yaptı. Kiresepi, bunun üç taraflılığın ve sosyal diyalogun yüzüncü yılı anlamına geldiğini ifade etti.

Kiresepi, işverenlerle işçilerin çalışma hayatının üretken ve işlerin de saygın olması hususuda beraber hareket etme kararlılığının yüzüncü yılına ulaştığını vurguladı.

Kiresepi, TİSK’in de ulusal ve uluslar arası seviyede sosyal diyalog alanında önemli rolleri üstlenmeye devam etiğini ifade ederek, Ortak Paylaşım Forumu’nun organizasyonu nedeniyle TİSK’e teşekkürlerini sundu.

ILO ile IOE’nin birlikte gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarını açıklayan Kiresepi, araştırmanın sonuçlarına göre; şirket yöneticilerinin önemli bir kısmının beceri eksikliğinin şirketler için önemli bir sorun oluşturacağı konusunda görüş birliği içinde olduğunu bildirdi.

Kiresepi, araştırmaya katılan yöneticilerin yüzde 78’lik oranının, okulların ve eğitim müfredatının ekonominin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için yeniden güncellenmesi gerektiğini ifade ettiğini, KOBİ’ler arasındaki yöneticilerin ise ihtiyacın daha da çok hissedildiğini ve oranın %84’e yükseldiğini vurguladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.