AK Parti’den CHP’ye “Tunç Soyer” tepkisi

0 50

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, Kıbrıs’ta yayımlanan gazetede yer alan açıklamaları ile ilgili eleştirileri, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un “AKP medyası saldırısı” olarak yorumlamasına sert tepki gösterdi.

Dağ, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un, Soyer ile ilgili asılsız iddiaların ortaya atıldığına yönelik açıklamasının, gerçeklerden uzak ve manipülatif bir açıklama olduğunu vurguladı.

Soyer’in Kıbrıs ile ilgili yaptığı açıklamalarının, kendi sözlerinin aksine, 3 yıl önce değil, 10 Ekim günündeki röportajda yer aldığının, röportajın yayınlandığı gazetenin paylaştığı ses kaydıyla tespit edildiğini bildiren Dağ, Tunç Soyer’in sözü geçen konularda açıkça yalan açıklamalarda bulunarak, milleti aldatmaya yönelik tavır takındığını öne sürdü. Torun’un Soyer’in söylediği yalanın üstünü örtmek için “çamur at izi kalsın” politikasını güttüğünü iddia eden Dağ, “Açıkça görülmektedir ki balık baştan kokmaktadır. Gerçekler günün en aydınlık saatinde olduğu kadar ortadayken, yalana dayalı bu tavrın sürdürülmemesi, alenen söylenen yalanlar için milletimizin önünde özür dilenmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

CHP eski Genel Başkan yardımcısı Erdal Aksünger’in katıldığı bir televizyon programında, PYD’nin terör örgütü olmadığına yönelik açıklamasına ise Dağ, “Bir dönem Cumhuriyet Halk Partisi’nden İzmir Milletvekilliği yapmış ve geçen seneye kadar Genel Başkan Yardımcısı olan Erdal Aksünger, bir televizyon programında açıkça ‘PYD terör örgütü değildir’ diyebilirken, CHP yönetiminden yetkili bir kişinin ‘Sen ne diyorsun? PYD de PKK da YPG de hepsi terör örgütüdür ve ulusal güvenliğimizi tehdit etmektedir’ diyerek tepki göstermemesi ilginçtir” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.