Türk ihracatçıları Çin’de gövde gösterisi yapacak

0 73

Geçen yıl Çin Halk Cumhuriyeti’nce ilki düzenlenen dünyanın en büyük ithalat fuarı olan “Çin Uluslararası İthalat Fuarı (CIIE)”, 5 yılda 10 trilyon dolarlık ithalat hedefiyle bu sene 5-10 Kasım 2019 tarihlerinde Şanghay’da kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Ticaret Bakanlığı himayelerinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonu ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından ikinci kez milli katılım organizasyonu düzenlenen Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nda, Türkiye’yi 54 firma temsil edecek. Gıdadan, kozmetiğe, sağlıktan tekstile kadar farklı sektörlerin yer alacağı fuarda Türk markaları ürünlerinin tanıtımını yapacak. Fuarda yeni iş birliği anlaşmalarının yapılması da hedefleniyor.

Fuarda toplam 1496 metrekare stand alanı ile 6 ayrı holde yer alınacak ulusal katılımın haricinde 136 metrekare büyüklüğündeki Türkiye ülke standında tadım etkinlikleri, müzik dinletileri, ebru ve çini sanatı uygulamaları ile çay seremonileri aktiviteleri gerçekleştirilecek. Fuarda yer alan “Gıda ve Tarım Ürünleri” holünde ise “Turkish Tastes” adı ile yemek gösterileri ve tadım etkinlikleri yapılacak.

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, geçen sene ilki yapılan Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na, bu yıl ikinci kez ulusal katılım geçekleştirildiğini ifade ederek. Birliğin üstlendiği ulusal katılım organizasyonuyla fuarda 54 firmanın yerini alacağını bildirdi.

Bu yıl 20 firmanın ikinci kez fuarda olacağına işaret eden Pelister, fuarın geçen sene katılımcılardan yoğun ilgi gördüğünü, bu nedenle sergilenen ürünlerin kapsamının genişletildiğini vurguladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.